Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Пенсія до 60 років: хто матиме можливість

 • Джерело: unian.com.  → Ключові теги: пенсії

  В українському законодавстві закладено норму, згідно з якою українці зможуть виходити на пенсію до досягнення 60 років. Однак, ця норма буде поширюватися не на всіх.

  5585_98798.jpg (69.04 Kb)


  Про це йдеться в сюжеті «Сніданку з 1+1».

  За словами колишнього заступника голови Пенсійного фонду Миколи Шамбіра, для того, щоб скористатися правом дострокового виходу на пенсію, у людини повинно бути не менше 40 років трудового стажу. “Коли людина має 40 років стажу, вона має право виходити на пенсію незалежно від віку”, – зазначив Шамбір.

  У Мінсоцполітики зазначили, що ця норма буде працювати на фінальному етапі пенсійної реформи – з 2028 року. Піти достроково на пенсію зможуть як жінки, так і чоловіки. Однак, для раннього виходу на пенсію докупити стаж буде неможливо.

  У квітні 2020 року Верховна Рада прийняла зміни до державного бюджету України на 2020 рік, які, зокрема, включали підвищення витрат на пенсійне забезпечення на 29,7 млрд грн. З квітня 2020 року рішенням уряду були введені щомісячні виплати в розмірі до 500 грн пенсіонерам старше 80 років, у яких розмір пенсії не перевищує 9205 грн.

  Також у квітні було здійснено виплату одноразової допомоги в розмірі 1 тис. грн для пенсіонерів, які отримують пенсію менше 5 тис. грн.

  11 липня 2020 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про те, що уряд планує поступове впровадження пенсійної реформи, що передбачає розвиток накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

  15 червня 2020 року Кабінет міністрів анонсував впровадження в Україні накопичувальної пенсійної системи з 2021 року, а також підтримку системи недержавного пенсійного забезпечення. 8 липня 2020 року Кабінет міністрів України схвалив внесення змін до бюджету Пенсійного фонду України (ПФУ) на 2020 рік, а також скорочення чисельності територіальних органів ПФУ.

  Як перевірити свій страховий стаж 🧐  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми