Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Українці можуть втратити свої пенсії

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка

  Українці, які будуть відраховувати гроші в накопичувальні пенсійні фонди, можуть одразу втратити все, що буде ними накопичено на старість. Таку тривожну думку озвучив директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

  7893_98798.jpg (69.04 Kb)


  Вже сьогодні очевидно, що солідарна пенсійна система вмирає. Ті, хто працює (а точніше ті, хто сплачує податки), вже не в змозі утримувати зростаючу армію пенсіонерів. Тому кожен повинен на старість заробити собі сам. Згідно законопроекту, який має всі шанси стати законом, тепер кожен українець буде зобов’язаний відраховувати в накопичувальні фонди від 2 до 7% свого щомісячного доходу. Таким чином, країна буде переходити від солідарної пенсійної системи до другого етапу – накопичувальної.

  Неминуче також зросте і фіскальне навантаження на підприємства. Тобто, жертвувати грошима заради майбутньої пенсії будуть всі: і сам працівник, і роботодавець. Втім, іншого виходу немає. А отже, потрібно переходити до другого етапу. Якби не одне “але”: розпорядження накопиченими коштами держава віддає в руки приватних фондів, і при цьому ніякої відповідальності за ці фонди не несе.

  “Маючи недавній досвід банкрутств більше сотні комерційних банків, які перебували під жорстким контролем НБУ, чи можемо ми довіряти свої кошти новим, абсолютно незрозумілим структурам?” – справедливо запитує Пендзин.

  При цьому він нагадує, що за 2020 рік прогнозують падіння рівня національного ВВП на 4-7%. Тобто ми всі і без того станемо біднішими. А тут ще почнуться відрахування до накопичувального фонду. Можливо, зараз не найкращий час для такого масштабного експерименту над людьми, вважає Олег Пендзин.

  Нагадаємо, в Україні хочуть скоротити частину пенсій. У першу чергу це торкнеться одержувачів пільгових пенсій, які мають право на достроковий вихід на заслужений відпочинок.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми