Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Названо причини безробіття людей з вищою освітою

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: робота

  Офіційна статистика зареєстрованих безробітних в Україні тримається на рівні 516 тис. Від початку карантину 54% українців знайшли роботу у сфері сільського господарства, раніше частина з них працювали в торгівлі. Приблизно половина усіх безробітних – це люди з вищою освітою.

  8836_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Таку тенденцію засвідчили дані Держстату. Можна припустити, що в Україні вища освіта не гарантує отримання роботи.

  Проблема не в тому, що не можна знайти якусь роботу, а в тому, що більшість вакансій низькооплачувані, каже очільниця відділу дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук України Людмила Черенько. Тому люди відмовляються від таких вакансій. А роботу з вищим заробітком не знаходять.

  За її словами, тему з освітою можна розділити на дві. Перша – про людей, які справді отримали знання і диплом був офіційним сертифікатом цих знань. І коли люди практично не вчаться, а лише отримують диплом. Це стало ознакою останніх років.

  “Є цілий сегмент отримувачів дипломів без відповідних знань. І, на жаль, це відбувається і на рівні вищої освіти, оскільки в суспільстві немає запиту на знання, а є запит на дипломи. Я очікую, що відбудеться значна трансформація і вища освіта буде менш потрібною. Люди шукатимуть інші шляхи для отримання кваліфікації та навичок”, – каже Людмила Черненко.

  На її думку, за весь період незалежності вища освіта була єдиним чинником, який знижує ризики бідності.

  “Навіть якщо людина не працює за набутою спеціальністю, вона має більше шансів заробити. Можливо, це можна пояснити кращою адаптивністю. Освічені люди краще реагують на зміни, їм легше орієнтуватися в тому ж пошуку роботи, і, звичайно, роботодавці віддають перевагу таким фахівцям”, – каже експертка.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми