Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Коли і як зміняться пенсії українців

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Міжнародні нормативи вимагають забезпечувати пенсіонерам виплати на рівні не нижче як 40% мінімалки.

  2797_98798.jpg (69.04 Kb)


  Доходи українців цього року можуть зрости трохи більше від запланованого. 6 серпня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону про внесення змін до держбюджету на 2020 рік, яким пропонується підвищити мінімальну зарплату з 1 вересня до 5000 грн. Цей законопроєкт передбачається розглянути на позачерговій сесії до кінця серпня. У тому, як і коли можуть підвищитися пенсії українців – розбирався сайт "Сьогодні".

  Величина пенсій безпосередньо не пов'язана зі зростанням мінімальної зарплати. Мінімальна пенсія обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму. А цей показник підвищувати додатково до того, що заплановано в держбюджеті на цей рік, поки не планують. Пенсії нових пенсіонерів прив'язані до середньої зарплати по країні, однак індексація проводиться раз на рік.

  Тож цього року "позапланового" зростання пенсій для більшості пенсіонерів, швидше за все, не передбачається. Однак на наступний рік в бюджеті, очевидно, буде закладено підвищення пенсій, як мінімум відповідне зростанню мінімальних зарплат. Річ у тім, що міжнародні нормативи вимагають забезпечувати пенсіонерам виплати на рівні не нижче 40% мінімальної зарплати. В Україні цього співвідношення намагаються майже дотримуватися, принаймні, не збільшувати розрив.

  Так, у січні мінімальна зарплата підвищилася до 4723 грн, а мінімальна пенсія – до 1638 грн, що становило 34,7% від мінімальної зарплати. У липні, після збільшення прожиткового мінімуму, мінімальна пенсія зросла до 1712 грн, це 36,2% від мінімальної зарплати. А на 1 грудня цього року заплановано чергове підвищення прожиткового мінімуму і, відповідно, мінімальних пенсій. Пенсіонери отримуватимуть мінімум 1769 грн. Якби мінімальні зарплати не зросли, це становило б 37,5% від їхнього розміру. Але якщо законопроєкт, поданий президентом, буде прийнятий і зарплати зростуть мінімум до 5000 грн, груднева мінімальна пенсія сановитиме тільки 35,4% від мінімальної зарплати.

  Про те, що прожитковий мінімум і пенсії 2021 року планується підвищити, вже заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю телеканалу "Україна 24".

  "Ми максимально швидкими темпами хочемо підвищити прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність... На наступний рік ми б хотіли зробити прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, 2100 гривень. Тобто не 1769 гривень, що буде на грудень, прожитковий, а збільшений більш ніж на 300 гривень. Але це наші прогнозні розрахунки", – сказала вона.

  При цьому, за словами міністра, для людей, старших за 65 років, за наявності стажу 30 років у жінок і 35 років у чоловіків мінімальна пенсія повинна становити 2400 гривень, а з липня (якщо мінімальна зарплата зросте до 6500 грн) – 2600 грн. Крім того, в березні 2021 року має бути проведена індексація всіх пенсій.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми