Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

5 тисяч від Зеленського: чому не варто радіти

 • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: зарплата

  Ухвалене остаточне рішення: мінімалку в Україні буде піднято до 5 тисяч гривень. Це добре для податкової та Пенсійного фонду, але погано для бізнесу. А значить – і для економіки України.

  2122_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Днями президент Зеленський зареєстрував у Раді законопроект про підвищення мінімальної зарплати: №3963, про внесення змін до державного бюджету України на 2020 рік. Зокрема, документ передбачає збільшення мінімалки з 1 вересня на 5,86% до 5000 грн.

  Однак підвищення мінімальної зарплати – не єдине завдання законопроекту. Ще одне – зберегти співвідношення між розміром посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери і мінімальною зарплатою. Для цього передбачено збільшити видатки на підвищення розміру посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду ЄТС. Його розмір складе 2225 грн (підвищення складе ті ж 5,86%). В цьому випадку якраз і будуть використані 3,5 млрд грн, що з'явилися завдяки відхиленню фактичного курсу національної валюти по відношенню до іноземних валют порівняно з прогнозним курсом.

  Крім того, враховуючи пропозицію підвищити мінімалку, в законопроекті запропоновано збільшити планові податкові надходження на 541,3 млн грн, у тому числі - з податку та збору на доходи фізичних осіб – на 461,3 млн грн та по ПДВ з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування – на 80 млн грн.

  Загалом передбачено двоетапне підвищення мінімальної зарплати – до 6000 і 6500 грн. От тільки чи піде таке підвищення на користь економіці України? З одного боку, це дозволить вивести частину зарплати з тіні, щоб частина, яка виплачується в конвертах, скорочувалася порівняно з офіційною. Також підвищення мінімалки – однозначне благо для місцевих бюджетів і Пенсійного фонду, адже вони будуть наповнюватися швидше. Може вирости і споживчий попит, що начебто має бути на руку малому і середньому бізнесу.

  Втім, проблеми для економіки у зв'язку з підвищенням мінімалки неминучі. По-перше, ризик зростання безробіття: оскільки збільшаться витрати на оплату праці, є ймовірність, що деякі роботодавці намагатимуться скоротити ці витрати разом зі штатними працівниками.

  Підвищення зарплат розжене споживчий попит, але побічним ефектом стане зростання рівня інфляції. З цього випливає сумний наслідок: підвищені інфляційні очікування не дозволять знизити банківські ставки. Що, в свою чергу, вдарить по тому ж малому і середньому бізнесу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми