Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Популярні професії в Україні та Європі: аналіз

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: робота

    У транспортній сфері українці отримують від 9 тис. грн, а в Німеччині зарплати стартують від 43,2 тис. грн.

    2427_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


    Незважаючи на те, що коронавірус все ще бушує, карантин в різних країнах світу поступово послаблюють. Економіки країн повертаються до звичного життя, і відразу ж почав "відтавати" і ринок праці. Україна – не виняток. І хоча карантин "вбив" кожну другу вакансію в Україні, до осені, за словами експертів, роботодавці почнуть активно шукати співробітників.

    Популярні професії в Україні та Європі
    Ринок праці в різних країнах істотно відрізняється. Впливає на це багато чинників, починаючи від економічних і політичних і закінчуючи географічними. Тим не менш цікаво зіставити, які фахівці потрібні в Україні, а які в сусідніх країнах.

    Так, за даними сайту пошуку роботи Jooble, в топі затребуваних професій у нас в країні виявилися касири, водії (як водії таксі, так і далекобійники), бухгалтери, промоутери та охоронці.

    Аналітики рекрутингового порталу grc.ua розповідають, що як і раніше, найбільшу кількість вакансій українські роботодавці розміщували в профсеферах ІТ, телеком, продажі, маркетинг, адмін. персонал, виробництво та ін.

    "Аналіз вакансій, які розміщували зарубіжні європейські роботодавці протягом 2020 року і передбачали працевлаштування іноземців (українців зокрема), показує, що хоча кожна країна має свої особливості, є й загальні тенденції. Так, наприклад, в ТОП-5 вакансій у всіх аналізованих країнах увійшли такі профсфери, як ІТ, телеком та транспорт. У більшості країн також фігурують виробництво і будівництво. Досить активний попит на робочий персонал", – відзначають аналітики.

    Ми порівняли популярні професії в Україні та в кількох європейських країнах, а саме в Польщі, Німеччині, Італії, Чехії та Угорщині.

    В Польщі роботодавці шукають електриків, сантехніків, опалубщиків, мулярів і різноробочих на виробництво. Також там користуються попитом водії, представники сфери ІТ, бухгалтери та будівельники.
    В Німеччині шукають лікарів-інтернів, торгових представників, медсестер/медбратів, прибиральників та комірників. До слова, саме працівники медичної сфери в Німеччині одні з найбільш затребуваних.
    В Італії список затребуваних фахівців відрізняється. Там шукають кухарів на дому, операторів колл-центрів, консультантів з онлайн-продажу, журналістів і торгових агентів.
    У Чехії потрібні оператори на виробництва, водії карів (машини на складах для перевезення різних речей, матеріалів тощо), електрики, торгові представники і слюсарі.
    В Угорщині також потрібні електрики, охоронці, кухарі, менеджери з продажу і оператори в колл-центри.
    Як бачимо, незважаючи на відмінності, що в Україні, що в Європі потрібні представники робочих спеціальностей.

    Що по зарплатах

    А ось зарплати в Україні і Європі докорінно відрізняються, і отримують вітчизняні фахівці набагато менше, ніж робітники за кордоном. Ясна річ, розміри зарплат можуть відрізнятися залежно від регіону, кваліфікації працівника, компанії тощо, але подивитися на середні показники можна.

    Аналітики рекрутингового порталу grc.ua кажуть, що якщо проаналізувати зарплатні пропозиції в найпопулярніших профсферах, попит на які є у всіх країнах, то можна відзначити наступне:

    ІТ, телеком: зарплатні пропозиції для розробників з досвідом від 3 до 6 років в Україні починаються від 43,2 тис. грн, в Німеччині – від 70 тис. грн., В Польщі – від 60 тис. грн., В Чехії – від 53 тис. грн
    транспорт (логістика, перевезення, водії): в Україні зарплати від 9,6 тис. грн, в Німеччині – від 43,2 тис. грн, в Польщі – від 23,7 тис. грн, в Чехії – від 23 тис. грн
    виробництво: в Україні від 10 тис. грн, в Німеччині – від 59,4 тис. грн, в Польщі – 32,7 тис. грн, в Чехії – від 25 тис. грн
    будівництво: в Україні зарплати стартують від 17,3 тис. грн, в Німеччині – від 85,3 тис. грн, в Польщі – від 39,6 тис. грн
    робочий персонал: в Україні від 7 тис. грн, в Німеччині – від 45 тис. грн., в Польщі – від 25,3 тис. грн
    Фахівці сайту Jooble розповіли, що касири (які входять в топ найбільш затребуваних професій) в Україні отримують від 4 до 15 тис. грн (123 – 426 євро), водії від 5 до 35 тис. грн (154 – 1079 євро), бухгалтери від 7 до 20 тис. грн (215 – 616 євро), охоронці від 4 до 15 тис. грн (123 – 426 євро).

    А ось в Польщі опалубщики отримують від 1705 до 3411 євро, а різноробочі на виробництві від 682 до 1023 євро. Примітно, що в Німеччині прибиральники і комірники отримують до 2300 євро, а лікарі-інтерни максимум до 1200 євро.

    В Італії кухарям пропонують від 1000 до 2000 євро, операторам колл-центрів від 400 до 900 євро, журналістам від 500 до 1100 євро, а торговим агентам від 750 до 2000 євро.

    У Чехії торгові представники отримують від 766 до 2300 євро, слюсарі від 766 до 1320 євро, а електрики можуть заробити від 919 до 1723 євро. У той же час в Угорщині у електриків оплата погодинна – 3,5 до 6 євро за годину.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Все про автоматичні стратегії Google Ads: ефективність, переваги та недоліки Все про автоматичні стратегії Google Ads: ефективність, переваги та недоліки
У світі онлайн-реклами, де кожна секунда на рахунку, автоматичні стратегії Google Ads виступають як незамінний інструмент рекламодавців, які прагнуть ...
Україна зуміла відновити експорт електроенергії, і за це маємо  дякувати ППО, — Кацуба  Україна зуміла відновити експорт електроенергії, і за це маємо дякувати ППО, — Кацуба
Цієї зими Україна зуміла захистити енергетичну і промислову інфраструктуру, що дозволило відновити експорт електроенергії вже у січні 2024 року. Про ц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми