Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як на економіку вплине підвищення "мінімалки"

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: мінімалка

  Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин каже, що це невелике зростання мінімальної зарплати і інфляцію воно не прискорить.

  7335_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  “Але тепер мінзарплата більше відповідає прожмінімуму, це абсолютно логічно, людина не може отримувати менше, ніж фактичний прожитковий мінімум, – каже Олег Пендзин. – Що стосується зростання податкового тиску на бізнес, то великі компанії і так не платять своїм співробітникам мінімальну офіційну зарплату, тому для них нічого не зміниться. А для тих, хто платить зарплату в конвертах, – просто відбудеться перерозподіл. Збільшення МЗ на 277 грн додасть до податкового навантаження (ЄСВ) всього 60 грн, це не такі великі гроші”.

  А ось обіцяне владою подальше підвищення МЗ з 1 січня до 6000 грн і з 1 липня до 6500 грн у Олега Пендзина вже викликає питання. Перш за все в частині компенсаторів. Вони вже повинні бути прописані в проекті держбюджету на 2021 рік, який має бути поданий в Раду до 15 вересня. Йдеться про 40-45 млрд грн, які потрібно знайти для бюджетної сфери, це не дуже великі гроші, впевнений Олег Пендзин.

  У Європейській бізнес асоціації вважають, що бізнесу, особливо невеликому, буде сутужно. На їхню думку, погіршаться умови діяльності для сумлінних платників.

  “Вони будуть нести додаткові витрати на сплату ЄСВ, при цьому стикаючись з посиленою недобросовісною конкуренцією з боку тіньового сектора, яка зросте. Фактично саме на сумлінний бізнес буде переведено тягар збільшених фіскальних апетитів. Збільшення фіскального тиску в розпал економічної кризи призведе до зниження податкових надходжень від тієї частини бізнесу, яка посилить тінізацію своєї діяльності”, – йдеться в заяві Асоціації.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми