Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Хто з українців ризикує залишитися без пенсії

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Суттєво підвищити пенсії в Україні не вдасться. Маємо дефіцит Пенсійного фонду. Частину виплат уже фінансуємо за рахунок державного бюджету.

  1122_98798.jpg (69.04 Kb)


  Про це розповів економіст Ярослав Жаліло.

  "Кількість пенсіонерів вища за офіційно зайнятих українців. Тому у нас відносно небагато платників податків до Пенсійного фонду. Частина зарплат перебуває "в тіні", а податки надходять тільки з офіційної частини доходів. Дехто взагалі працює неофіційно, тобто не платить єдиний соціальний внесок. Податки фізособам-підприємцям нараховують із розміру мінімальної заробітної плати. З іншого боку, щороку зростає офіційна зарплата. Тому збільшуються відрахування. Але й пенсії потрібно підвищувати. Через це дефіцит Пенсійного фонду зберігається", - пояснює економіст.

  Додає, що проблему можна вирішити за допомогою пенсійної реформи. Необхідно перейти від солідарного до накопичувального рівня.

  "Можна накопичувати гроші на майбутню пенсію на власному рахунку у відповідних пенсійних фондах. Але це треба робити протягом усього життя. Покращити ситуацію не вдасться людям передпенсійного віку чи вже існуючим пенсіонерам. Вони можуть розраховувати на перерахунок у випадку зростання прожиткового мінімуму. Ті, хто може працювати на пенсії, продовжуватиме заробляти страховий стаж", - каже Жаліло.

  За його словами, проблеми чекають українців, які у 1990-ті з різних причин офіційно не працювали. Вони не отримували страхового стажу, норми за яким зростають щороку.

  "Незабаром більшість громадян, які досягнуть пенсійного віку, не матимуть необхідного стажу. Змушені будуть працювати далі, або отримувати мінімальну соціальну допомогу. З іншого боку, зберігається максимальний розмір зарплати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (15 мінімальних зарплат. З 1 вересня - 75 тис. грн. – Gazeta.ua). Якщо людина офіційно отримує більше, то на залишок податок не нараховують", - підсумував економіст.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми