Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

У грудні пенсіонерам доплатять по 57 гривень

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Якщо зараз мінімальний розмір пенсії становить 1 712 гривень, то з грудня він зросте до 1 769 – надбавка складе 57 гривень.

  8359_98798.jpg (69.04 Kb)


  Максимальна пенсія за законом повинна перевищувати мінімальну в десять разів, тому і доплата буде десятикратною – 570 гривень.

  Але дістанеться вона тільки тим, хто раніше отримував пенсію, меншу за належну йому (інакше кажучи, йому видавалася тільки максимальна пенсія 17 120 гривень, незважаючи на належні доплати).

  Крім того, переглянуть і розмір доплат за трудовий стаж понад тридцять років для жінок і 35 для чоловіків. За кожен додатковий рік пенсіонер зараз отримує 17,1 гривні, а буде отримувати 17,6.

  Існують і пільгові категорії, для яких пенсія також зросте, але несуттєво. Так, у шахтарів надбавка складе 170 гривень, у орденоносців і осіб зі званнями «народних» і «заслужених» – від 11,4 до 22,8 гривні.

  Якщо ж хтось отримує звичайну пенсію за віком, більшу від нового мінімуму – 1 769 гривень – то надбавка йому не нараховується. Те саме стосується і тих, хто вийшов на пенсію в нинішньому або минулому році.

  Не буде переглянуто і розмір пенсій з інвалідності. Відповідно до закону, вона становить певний відсоток (який саме, залежить від групи інвалідності) від тієї виплати, яку отримувала б людина, якби змогла допрацювати до пенсійного віку. Однак, на відміну від звичайних пенсіонерів, тут не йде в рахунок трудовий стаж.

  Фахівці Мінсоцполітики зробили підрахунки, які показують: хоч скільки-небудь помітне підвищення пенсії торкнеться близько трьох мільйонів громадян, тобто приблизно трьох з кожних десяти пенсіонерів. Решта навіть не помітять змін.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми