Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Кому можуть відмовити в пенсії

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: пенсії

  В українців пенсії можуть забрати через помилку в документах, виїзд за кордон, або якщо виплати не отримували кілька місяців поспіль.

  2417_98798.jpg (69.04 Kb)


  Про це розповідає юрист Олександр Плахотник.

  Із його слів, якщо відмовляють у нарахуванні пенсії, потрібно зробити письмове звернення до Пенсійного фонду. З отриманою письмовою відповіддю звернутися до Фонду із запереченням. Якщо не буде реакції, то можна звертатися до суду.

  Відмовити в нарахуванні виплат можуть:

  - Українцям, які отримали виплати за підробленими документами.

  Ще кілька років тому Міністерство фінансів почало процедуру перевірки всіх одержувачів соціальних виплат, зокрема й пенсіонерів. Таку верифікацію регулярно здійснює і Пенсійний фонд.

  - Якщо є помилка у прізвищі.

  "Старий стаж", який ви заробили ще до введення електронного обліку, можна підтвердити тільки за допомогою трудової книжки. І якщо в запису є помилка, наприклад, в імені або прізвищі, Пенсійний фонд може такий стаж не зарахувати. У результаті якщо не вистачатиме стажу для виходу на пенсію через таку помилку, доведеться працювати до 63 або навіть 65 років.

  - Пенсіонерам, які живуть за кордоном.

  "Пенсія припиняється на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згоду на обов'язковість якого надано Верховною Радою України", – йдеться в законі.

  Перетини кордону фіксуються Міграційною службою. У разі, якщо українець був відсутній у країні тривалий час, пенсію на цей період можуть призупинити. Щоб поновити виплати, доведеться звертатися із заявою до Фонду.

  - Якщо не отримував пенсії 6 місяців поспіль.

  Також законом передбачено: якщо пенсіонер не отримує своєї виплати як мінімум пів року, це може стати підставою припинити її.

  - Переселенцям, які змінюють місце проживання.

  "Якщо за результатами перевірки, проведеної підрозділами Державної міграційної служби, буде ухвалено рішення про те, що фактичне місце проживання не відповідає офіційному, виплату пенсії буде припинено з наступного місяця", – пояснили в Головному управлінні Пенсійного фонду в Донецькій області.

  В чинному законі місце проживання пенсіонера не обмежується, однак з огляду на обставини, що склалися, чиновники припиняють виплати пенсій, грунтуючись на власних постановах.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми