Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як повернути пенсійний збір під час купівлі квартири

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії, квартири

  Пенсійний збір – відсоток, що сплачується в разі проведення певних господарських операцій, серед яких і купівля нерухомості. Він розраховується від суми угоди й становить 1%. З 23 вересня 2020 правила його сплати змінилися. Стосуються вони в першу чергу покупців, звільнених від збору до Пенсійного фонду (ПФ) згідно із законом – для них процедура стала простіше.

  2417_98798.jpg (69.04 Kb)


  Хто не платить пенсійний збір в разі купівлі квартири

  Згідно із законом від сплати пенсійного збору звільнені дві категорії покупців нерухомості:

  ті, хто купує квартиру вперше;
  особи, зареєстровані в черзі на отримання житлової площі.
  Що потрібно, щоб не сплачувати пенсійний збір:

  доказ звільнення від збору під час укладення договору купівлі-продажу – заява про те, що раніше ви не купували житло, або документ про перебування в черзі на отримання житлової площі в зв’язку з необхідністю поліпшення умов проживання;
  нотаріус також перевіряє відомості з Державного реєстру майнових прав;
  для тих, хто купував житло вперше в житті до введення нових правил, та все ж сплатив пенсійний збір, передбачено механізм його відшкодування.
  Порядок повернення пенсійного податку

  1. Отримайте інформаційну довідку з Держреєстру. Її можна оформити в ЦНАПі, або самостійно, зареєструвавшись в Кабінеті електронних сервісів. Довідка з ідентифікаційними даними особи має підтверджувати, що нерухомість, за придбання якої ви хочете отримати повернення збору, була першою, що купується вами.

  2. Зверніться в ПФ із заявою. Маючи підтвердження того, що ви звільнені від сплати внеску, подайте заяву на його повернення в ПФ. До документів прикладіть: копію договору купівлі-продажу; довідку з Держреєстру; квитанцію про сплату збору. Як зазвичай, вам відмовлять, вказавши причину – відсутність виділених коштів з бюджету на такі цілі. Відповідь ви отримаєте протягом 3-4 тижнів. Така відмова є підставою для звернення до суду.

  3. Оскаржте відмову в суді. Подайте позовну заяву до окружного адміністративного суду. Зробити це потрібно не пізніше, ніж за пів року після отримання відмови – термін позовної давності для даного випадку становить 6 місяців. Додайте до заяви докази, що гроші сплачені необґрунтовано, й дочекайтеся задоволення вашого запиту. Під час подання заяви потрібно буде внести 840,4 грн судового збору. Вам його відшкодують після задоволення позову.

  4. Дочекайтеся рішення та отримаєте гроші на карту. На розгляд позову може піти до 1 року. Після прийняття рішення буде запущено механізм компенсації суми, сплаченої вами в рахунок сбору до ПФ перед посвідченням договору купівлі-продажу.

  На процедуру повернення грошей виділяється до 6 місяців. За цей час ПФ звертається із запитом та вашими документами до казначейства. Вже після цього гроші переказують на ваш банківський рахунок.

  Коли можна скористатися правом на повернення податку:

  скористатися правом на відшкодування необґрунтовано сплаченого збору можна незалежно від того, скільки часу минуло від операції з купівлі квартири;
  на порядок й терміни повернення грошей також не впливає, купували ви квартиру в новобудові або на вторинному ринку. Навіть якщо ви придбали нерухомість кілька років тому, але не оформили повернення пенсійного збору, це можна зробити зараз.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми