Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Що робити, якщо банк заблокував картку

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: банк

  Від початку року Нацбанк отримав близько 130 скарг від громадян щодо арешту коштів на їхніх пенсійних чи зарплатних рахунках через кредитну заборгованість, несплачені штрафи, аліменти тощо.

  2708_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  "Коли в підписуєте договір про кредит, то берете на себе зобов'язання сплатити тіло кредиту, відсотки, комісії. Якщо порушите умови, ваш кредитор може звернутися до державного чи приватного виконавця та до суду. Ваші кошти на рахунках можуть арештувати на підставі рішення суду", - попереджають у НБУ.

  Наголошують, що заробітна плата, стипендія, пенсія, соціальна допомога чи інші соціальні виплати — це цільові кошти. Законодавство встановлює обмеження – лише частину цільових коштів можна відраховувати для погашення боргів. Розмір відрахувань може становити від 20 до 50%.

  "Банк може не мати технічної можливості відкрити окремий рахунок для цільових коштів. Тому відкривають звичайний поточний рахунок, на який можуть зараховуватися абсолютно будь-які кошти. Якщо ваш зарплатний, пенсійний чи соціальний рахунок є поточним, то можуть арештувати усі гроші", - зазначають у Нацбанку.

  Щоб розблокувати принаймні частину коштів, потрібно звернутися до органів виконавчої служби. Надати документальне підтвердження, що на ваш поточний рахунок зараховувалися виключно цільові кошти. Це може бути довідка з місця роботи, навчання, соціального страхування, пенсійного фонду.

  Національний банк зі свого боку радить уникати заборгованостей, які призводять до арешту коштів на рахунках.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми