Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Що буде на ринку праці до кінця року

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: робота

  Український ринок праці поступово змінюється під впливом пандемії коронавірусу. Експерти кажуть, що зараз в Україні “охолоджується” ринок праці.

  7144_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Хоча карантин і коронавірус перекроїли ринок праці, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко каже, що сильного спалаху безробіття в Україні, спровокованого коронавірусом, немає.

  Експерт ринку праці Тетяна Пашкіна каже, що зростання безробіття восени спричинене перш за все закриттям сезонних вакансій в готельно-ресторанному бізнесі та в агросекторі.

  Також в рази зменшилася кількість вакансій для студентів і тих, хто починає кар’єру. За даними одного з рекрутингових сайтів, вони зі звичного 5-6-го місця серед кількості вакансій опустилися далеко вниз.

  “Не потрібні тепер продавці, офіціанти, бариста, касири в кінотеатрах, мерчандайзери”, – уточнила Тетяна Пашкіна.

  Тетяна Пашкіна прогнозує подальшу стагнацію в сфері гостинності і розваг. Висококласні фахівці, наприклад, шеф-кухарі ресторанів, ще можуть, при бажанні, знайти роботу у відділах кулінарії супермаркетів, в структурах з віддаленої доставки готової їжі, нарешті, спробувати відкрити свій “пиріжковий” бізнес.

  А от іншим, зайнятим у цій сфері, краще вже зараз змінити професію, позаяк коронавірус, схоже, надовго.

  Директор з розвитку бізнесу ANCOR Ukraine Андрій Данилюк також зазначив, що до кінця року ситуація на ринку праці не покращиться, бо немає передумов. Головна причина – коронавірус. Але в цілому тотального безробіття не буде.

  “Пандемія і далі буде впливати на малий бізнес, який значно залежить від споживачів і не має альтернативних каналів збуту своєї продукції або послуг, таких як он-лайн. Більші виявляться готовими пережити кризу. Наприклад, великі готелі зможуть вижити, а от невеликі, швидше за за все, закриються”, – аналізує Андрій Данилюк.

  На його думку, багатьом зі сфери сервісу доведеться перепрофілюватися, зайнявшись фізичною працею. Така робота завжди залишиться затребуваною. У цих умовах збільшується роль центрів зайнятості.

  Аналітики Національного банку також очікують, що відсоток безробіття до кінця 2020 року сягне 10%, а не 9,5%. На 2021 рік НБУ прогнозує безробіття на рівні 9%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми