Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Експерти розповіли, як правильно звільнитися з роботи

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота

  Експерти порталу ThePoint дали 5 порад щодо того, як правильно звільнитися з роботи.

  3887_blogery.jpg (47.3 Kb)


  1. Залишитися друзями. Найважливіше під час звільнення – не зіпсувати відносини з компанією. Ви ніколи не знаєте, як і з ким надалі можуть перетнутися ваші кар’єрні шляхи. Тому важливо залишитися в хороших стосунках з керівником, колегами та партнерами.

  Перед звільненням також важливо поспілкуватися з колегами у неформальній обстановці, щоб залишити про себе гарне враження. Обов’язково напишіть прощального листа: висловіть вдячність колегам та керівнику та надію на подальшу співпрацю. Для розвитку кар’єри краще мати якнайбільше контактів у своїй сфері.

  2. Передати справи. Звільнятися, забираючи з собою контакти партнерів, важливі документи та все, що допоможе вашому наступнику на роботі, – неприпустимо. Ідеально, якщо до звільнення ви зможете закінчити всі свої справи або ж передати їх тому, хто вас замінить. Не зайвим буде підказати наступнику нюанси роботи, скласти для нього ключові інструкції з роботи. Так вам вдасться уникнути зайвих конфліктів та показати свій професіоналізм, а значить, ще раз закріпити враження про себе.

  Сповістіть про своє звільнення партнерів та клієнтів: напишіть листа з вдячністю за співпрацю та повідомте, до кого тепер їм необхідно буде звертатися.

  3. Подбати про фінансову подушку безпеки. Після звільнення потрібно бути готовим, що на деякий час ви залишитеся без звичного доходу. Навіть якщо ви одразу переходите на нове місце – виплати заробітної плати можуть бути запізнілі або не такого рівня через випробувальний термін. У ваших заощадженнях має бути сума, еквівалентна витратам за три місяці, а ще краще – за півроку. Таким чином ви зможете протриматися, поки знайдете роботу і не потрібно буде погоджуватися на аби що.

  Якщо у вас немає такої подушки, то своє рішення про звільнення треба починати з перегляду витрат та відкладання заощаджень. Найкраще це зробити, проаналізувавши декілька останніх місяців і виокремивши ті витрати, від яких можна відмовитися, або ті, які можна замінити на менш вартісні.

  4. Оновити резюме. Заздалегідь оновіть своє резюме: зробіть акцент на тому, що вам вдалося зробити та чого досягти.

  Підпишіться на розсилку вакансій та відгукуйтеся на найбільш цікаві за деякий час до передбачуваної дати звільнення. Якщо роботодавці протягом тривалого періоду не реагують на ваше резюме, можливо, потрібно буде змінити свій підхід до пошуку роботи.

  5. Зробити висновок та сформувати ціль. Важливо не просто бездумно звільнитися, забути про попередню роботу та якнайшвидше перейти на нову, а зробити події у своєму житті цінним досвідом. Проаналізуйте плюси та мінуси на попередній роботі, виокремте, чому вам вдалося навчитися, а чого б ви хотіли уникнути на подальшій роботі. Сформуйте свої побажання до наступної компанії та впевнено крокуйте до досягнення цілей.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми