Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як змінити професію у старшому віці

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота

  Перейти в іншу сферу непросто всім – виникає чимало труднощів зі здобуттям потрібних знань, втратою звичного доходу і адаптацією. Проте найважче змінювати професію або просто шукати роботу тим, хто досяг поважного віку, але на пенсію ще йти рано. Такі кандидати обросли стереотипами на ринку праці й часто самі не вірять у себе. Але ці зміни не здаються такими страшними, коли знаєте, за яким планом діяти.

  3887_blogery.jpg (47.3 Kb)


  Роботодавці, що надають перевагу молодшим фахівцям, мають стереотипні уявлення про осіб поважного віку. Мовляв, вони не «дружать» з новітніми технологіями, не мають актуальних м’яких навичок, виконують роботу повільніше і взагалі їх мозок працює уже не так. Тому, якщо людям 50+ і вдається знайти роботу, то, зазвичай, вона низькокваліфікована.

  Але вчені переконані, що люди з віком, може, і втрачають певні навички, але в деяких аспектах, навпаки, перевершують молодших колег. Так, дослідження когнітивних здібностей від співробітників Массачусетського технологічного інституту показало, що хоч після 35 років погіршується пам’ять, але емоційний інтелект вищий у старших людей, а найкращий словниковий запас взагалі мають люди, яким за 70 років.

  Як піти не на пенсію, а в нову сферу.

  Попри те, що люди передпенсійного віку рідко звільняються, все ж вони становлять чималу частку кандидатів на ринку праці. Часто і взагалі використовують 10 років перед пенсією, щоб нарешті зайнятися тим, про що мріяли все життя. Але перехід у нову сферу в поважному віці – справа не з простих. Як же це правильно зробити?

  Визначте професію. Зрозуміло, що для початку необхідно дізнатися, що пропонує ринок праці, визначитися з професією та оцінити власну схильність до цієї професії. Наприклад, вас зацікавила віддалена робота копірайтером, але все своє життя ви працювали бухгалтером – оцініть, чи не буде вам важко в кардинально іншій сфері, можливо, ви зможете підібрати собі щось фінансового спрямування.

  Отримайте освіту. Для отримання загальних знань з деяких професій достатньо буде пройти курси чи декілька майстер-класів. Але чимало галузей потребують фундаментального навчання, на яке потрібно витратити немало часу та зусиль. Обирайте свою нову професію й з цих міркувань. Вам потрібно звертати увагу на всі можливі канали навчання, підписуватися на професійні канали, читати відповідну літературу.

  Налаштуйтеся на статус новачка. Часто фахівцям з досвідом важко перейти у нову сферу через невміння підкоритися набагато молодшому керівнику або небажання проходити весь кар’єрний шлях з самого початку. Але без цього етапу не обійтися. Отже, навіть якщо ви самі протягом 20 років були керівником – забудьте все і почніть з початку.

  Подумайте про фінанси. Під час навчань, стажувань та пошуку нової роботи, ваш дохід дорівнюватиме нулю. Тому завчасно потурбуйтеся про кошти, на які будете жити у цей період. Чудово, якщо у вас є можливість працювати на старій роботі та здобувати освіту за новою спеціальністю.

  Заручіться підтримкою близьких. У такі важкі перехідні періоди важливо, щоб рідні розділяли ваше прагнення до змін. Адже ніякі цифри у паспорті не страшні, коли у вас вірять близькі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми