Робота. Зарплата. Пенсії, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Шахраї дурять українців на пошуках роботи

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахраї

    В Україні шахраї розміщують фейкові оголошення про вакансії, яких не існує, вимагають залишити заставу, заплатити за інвентар або навчальну літературу, а потім зникають. Обманюють і справжні роботодавці: відмовляються оплачувати стажування або вимагають гроші нібито на проведення тесту на коронавірус.

    8769_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Про те, як визначити шахрайське оголошення і не стати жертвою обману.

    Попросили пройти тест на коронавірус від компанії
    Можливістю "заробити" за рахунок пошукача користуються і недобросовісні співробітники відділу кадрів. Наприклад, на одному з підприємств у Дніпропетровській області просять прямо в компанії пройти платний тест на коронавірус. При цьому аналізи беруть у відділі кадрів, а результати нібито отримують за кілька годин. За це просять заплатити 300 грн.

    "Мене по знайомству покликали. Прийшов, документи подав. Робота взагалі не офіційна. У нас усього кілька заводів у містечку. Ось один із них. Сказали, що треба пройти тест на коронавірус. Узяли таку паличку як вушну, дали в руки і попросили по язику потерти. Потім забрали, і ввечері вже була відповідь. Здоровий. Це ще два тижні тому було, на роботу взяли, все добре", – розповів житель Синельникового Дніпропетровської області Олексій.

    Зазначимо, що брати аналізи на коронавірус можуть лише навчені співробітники лабораторій, медичний персонал. Окрім того, сам аналіз займає не менше ніж добу, з урахуванням черги і завантаженості лабораторій.

    Документи використовують для фальшивих кредитів
    Ще одна поширена схема, як розповіли в пресслужбі кіберполіції, – отримання інформації від претендентів із метою оформити фейковий кредит. Для цього на безкоштовних майданчиках з оголошеннями розміщують привабливу вакансію з проханням надіслати резюме.

    Потім у претендента нібито для перевірки документів просять надати особисту інформацію: номер телефону, паспорт, номер картки (нібито для отримання зарплати), ксерокопію паспорта, ІПН. За допомогою зібраних даних пізніше намагаються оформити кредит онлайн.

    Кандидат залишається і без роботи, а в майбутньому і без грошей. Якщо кредит усе-таки вдасться оформити, в майбутньому взяти борг десь буде складно, а кредитори почнуть телефонувати з вимогою повернути кошти.

    Просять заплатити за оформлення
    Ще одна поширена схема обману – прохання оплатити оформлення документів, довідок, інвентар або внести заставу, розповідає OBOZREVATEL Аліса Лаговська, керівниця групи рекрутингу міжнародного сайту з пошуку роботи Jooble.

    "Іноді просять за свій рахунок купувати спецодяг, навчальну літературу, сировину або будь-які інші матеріали, які можуть знадобитися під час роботи. Якщо компанія не може забезпечити співробітників базовими речами, необхідними для виконання їхніх функцій, така ж ситуація може бути і з виплатою зарплат", – пояснює Лаговська.

    Є ціла низка схем:

    просять заплатити за щось і пропадають;

    пропонують платні курси, а потім виявляється, що для заробітку потрібно залучити нових слухачів платних курсів;

    пропонують "інвестувати" власні гроші для покупки товарів, на продажі яких у майбутньому нібито вдасться заробити.

    Як оформитись на роботу правильно
    Більшість таких "роботодавців" можна вичислити ще на етапі ознайомлення з оголошенням про вакансії. На прохання OBOZREVATEL Аліса Лаговська зібрала головні правила про те, як не стати жертвою обману.

    Уважно вивчити вакансію. У ній обов'язково має бути адреса офісу (перевірте, чи там розташований), подивіться, яка компанія залишила оголошення. Знайдіть інформацію про неї в інтернеті, пошукайте відгуки.

    Важливо, щоб:

    випробувальний період оплачувався;

    компанія не приховувала своєї юридичної назви;

    роботу надавали офіційно (з оформленням згідно з Кодексом законів про працю);

    для співбесіди не вимагали принести із собою документи (ІПН, паспорт).

    "Будь-яка робота повинна бути оплачена, і проходження співробітником випробувального терміну не звільняє роботодавця від виплати йому обумовленої на співбесіді заробітної плати, навіть якщо вона трохи менша, ніж після проходження цього періоду", – пояснює Лаговська.

    Якщо для проходження співбесіди вас просять вислати заздалегідь ваші паспортні дані і код ІПН, найімовірніше, це шахраї. Такі дані дійсно потрібні роботодавцю для підтвердження і можливої перевірки службою безпеки компанії особистості, але тільки після того, як ви пройшли співбесіду, і роботодавець буде готувати документи для офіційного прийняття вас у штат.

    "Якщо вам нав'язливо пропонують роботу з високою зарплатою без досвіду роботи або конкретних професійних навичок, варто також кілька разів замислитися", – пояснює експертка.

    В Україні в зв'язку з пандемією коронавірусу, погіршенням економічної ситуації кількість безробітних стрімко збільшилася. У цій ситуації претенденти готові розглянути всі пропозиції, навіть якщо вони викликають сумніви.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми