У середньому українці на одному місці працюють три роки, кажуть експерти ринку праці. Люди не бояться змінювати роботу, особливо молодь. Для працівників важливо постійно отримувати нові знання, досвід. Тоді вони лишаються довше працювати на одному місці, прагнуть кар'єрного росту.
За словами рекрутерів, на підвищення можуть у першу чергу претендувати найініціативніші працівники. Вони не сидять на місці, досягнувши певного професійного рівня. Продовжують розвиватися: ходять на курси, майстер-класи, семінари, слухають лекції. Також навчають новачків у компанії, діляться новою інформацією з колегами.
Часто причиною підвищення по службі стає певна кількість реалізованих проєктів. Наприклад, коли працівник сам придумав, що і як можна поліпшити. А потім впровадив це в життя. Також при розподілі посад враховують збіг цінностей співробітника із цінностями компанії.
Часті випадки, що людина не раз озвучувала керівнику, що заслужила нову посаду. Але відповіді так і не отримує. Рекрутери наголошують, в деяких компаніях така організаційна структура, що давати співробітнику нову посаду — значить просто перейменувати його теперішню позицію. Ні нових обов'язків, ні вищої зарплати, ні підлеглих не передбачається.
Тому працівник має сам розібратися, чи зможе він професійно рости в цій компанії. Можливо йому варто подумати про кар'єру в іншій організації.