Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Названо дохід середньостатистичної сім'ї в Україні

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: зарплата, фінанси

    Для цілого світу 2020 рік став роком змін: з’явився новий споживач і нова реальність. Яким став цей споживач, скільки він витрачає і на чому економить, розповіла Account Director Kantar Україна Анна Шахдінарян під час МФО саміт-2021, який відбувся 1 липня в Києві.

    2990_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

    За її словами, все, що формує основи споживача, можна описати в трьох словах — споживчі настрої, дохід, економія.

    «Україна — бідна країна, тому що якщо розподіляти населення за шкалою доходів, то понад 70% – це середній клас і нижче середнього. Українці не мають доходів, щоб без накопичень купити собі велику побутову техніку. А високоприбуткова аудиторія — це та, якій вистачає грошей на купівлю нерухомості. Таких всього 13%. 70% людей в Україні мають середній дохід і ще 17% – низький. Це коли людям бракує грошей на їжу і одяг», — розповіла Шахдинарян.

    Середній дохід на людину у 2021 році зріс: минулого року він був на рівні 9 тис. грн за місяць, а зараз становить 10 015 грн.

    «Як рахується дохід? Рахується, скільки людина живе в сім’ї, скільки вони отримують доходу, і ділиться на цю кількість. В середньому в Україні 3 людини в сім’ї та їхній спільний дохід — від 30−40 тис. гривень. Рівно половина з цього доходу, незважаючи на те, що доходи ростуть, йде на їжу. І це наші реалії, тому що щоденні наші витрати з’їдають 40% бюджету», — каже експерт.

    В Україні в середньому витрати на їжу становлять 4 726 грн на місяць.

    Також експерт розповіла, що згідно з дослідженнями, 41% жителів України вважають, що матеріальний стан їхньої сім’ї погіршився за останній рік.

    «Економія на техніці та електроніці досить сезонна, тому що якщо ми візьмемо ті ж дані не за березень-квітень, а за листопад-грудень, то побачимо, що на електроніці вже не економили, але заощадять на холодильнику, бойлері та іншій великій побутовій техніці і великих покупках», — зазначила Шахдинарян.

    Зараз індекс споживчих настроїв зупинився на показнику 77. Якщо індекс таких настроїв в країні 100, це означає, що споживач відчуває себе позитивно і він готовий витрачати гроші і відкладати заощадження. В Україні позитивний індекс (тобто вище 100) був тільки один раз — в 2019 році.

    «У нас нова криза. І якщо для іншого світу криза — це досить рідкісне явище, то в Україні вони з’являються з періодичністю раз на три роки», — заявила експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми