Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Названо дохід середньостатистичної сім'ї в Україні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: зарплата, фінанси

  Для цілого світу 2020 рік став роком змін: з’явився новий споживач і нова реальність. Яким став цей споживач, скільки він витрачає і на чому економить, розповіла Account Director Kantar Україна Анна Шахдінарян під час МФО саміт-2021, який відбувся 1 липня в Києві.

  2990_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  За її словами, все, що формує основи споживача, можна описати в трьох словах — споживчі настрої, дохід, економія.

  «Україна — бідна країна, тому що якщо розподіляти населення за шкалою доходів, то понад 70% – це середній клас і нижче середнього. Українці не мають доходів, щоб без накопичень купити собі велику побутову техніку. А високоприбуткова аудиторія — це та, якій вистачає грошей на купівлю нерухомості. Таких всього 13%. 70% людей в Україні мають середній дохід і ще 17% – низький. Це коли людям бракує грошей на їжу і одяг», — розповіла Шахдинарян.

  Середній дохід на людину у 2021 році зріс: минулого року він був на рівні 9 тис. грн за місяць, а зараз становить 10 015 грн.

  «Як рахується дохід? Рахується, скільки людина живе в сім’ї, скільки вони отримують доходу, і ділиться на цю кількість. В середньому в Україні 3 людини в сім’ї та їхній спільний дохід — від 30−40 тис. гривень. Рівно половина з цього доходу, незважаючи на те, що доходи ростуть, йде на їжу. І це наші реалії, тому що щоденні наші витрати з’їдають 40% бюджету», — каже експерт.

  В Україні в середньому витрати на їжу становлять 4 726 грн на місяць.

  Також експерт розповіла, що згідно з дослідженнями, 41% жителів України вважають, що матеріальний стан їхньої сім’ї погіршився за останній рік.

  «Економія на техніці та електроніці досить сезонна, тому що якщо ми візьмемо ті ж дані не за березень-квітень, а за листопад-грудень, то побачимо, що на електроніці вже не економили, але заощадять на холодильнику, бойлері та іншій великій побутовій техніці і великих покупках», — зазначила Шахдинарян.

  Зараз індекс споживчих настроїв зупинився на показнику 77. Якщо індекс таких настроїв в країні 100, це означає, що споживач відчуває себе позитивно і він готовий витрачати гроші і відкладати заощадження. В Україні позитивний індекс (тобто вище 100) був тільки один раз — в 2019 році.

  «У нас нова криза. І якщо для іншого світу криза — це досить рідкісне явище, то в Україні вони з’являються з періодичністю раз на три роки», — заявила експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми