Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Скільки українців "сидять" на неофіційній зарплаті

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: робота, зарплата

  Через тіньову зайнятість Україна щорічно втрачає тільки від несплати ПДФО близько 42,5 млрд грн, 60% яких повинні направлятися до місцевих бюджетів, а також 52 млрд грн з ЄСВ.

  2990_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

  Ці цифри розраховані, виходячи з мінімальної заробітної плати, але рівень недонадходжень буде ще більш високим, якщо враховувати середній розмір зарплат в Україні, розповіла заступник міністра економіки Світлана Глущенко.

  Чиновник пояснила, що при підрахунку загальних втрат від тіньової зайнятості також слід враховувати не прямі, але непрямі – «втрачені життя громадян через неналежні умови праці та інвестиції, які не надійшли через відсутність нормального конкурентного середовища», вказала заступник міністра.

  На її думку, в цілому Україна втрачає від тіньової праці «мільярди, якщо не сотні мільярдів гривень».

  Глущенко також вказала, що на сьогоднішній день фактично кожен п’ятий українець працює неофіційно. За даними Держстату, в розрізі професійних сфер найбільша кількість незадекларованої праці в «найпростіших професіях, які не потребують спеціальної підготовки або освіти» (1,445 млн осіб).

  «Той факт, що неформально зайнятими є переважно особи з невисоким рівнем освіти, які виконують просту, некваліфіковану працю, формує в суспільстві негативне ставлення до робітничих професій. Як наслідок, молодь відмовляється від робітничих професій, створює певний дисбаланс на ринку праці», — вважає Глущенко.

  Заступник міністра нагадує, що за останніми даними Держстату, найбільша кількість неоформлених працівників, в розрізі галузей економіки, припадає на сільське господарство (1,464 млн осіб) — це 44,7% від усього неформального зайнятого населення України.

  Значна кількість українців працює без трудового договору у сфері будівництва (556,9 тис. — 17%), а також на підприємствах оптової та роздрібної торгівлі (520 тис. — 15,9%). Водночас у промисловості неофіційно трудиться 183,4 тис. осіб, що становить 5,5% від усього неформального зайнятого населення України.

  Всього ж наразі, за підрахунками Держстату, в Україні 3,27 млн осіб повністю або частково працюють без оформлення. Глущенко, втім, акцентує, що точну кількість неоформлених працівників назвати складно.

  «До них (3,27 млн неоформлених працівників. — Ред.) треба було б додати дані про людей, які отримують зарплату „в конверті“, не оформляють роботу за сумісництвом, мають інші договори замість трудових. Але офіційних даних про це немає», — зазначила Глущенко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми