Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Скільки українців "сидять" на неофіційній зарплаті

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: робота, зарплата

    Через тіньову зайнятість Україна щорічно втрачає тільки від несплати ПДФО близько 42,5 млрд грн, 60% яких повинні направлятися до місцевих бюджетів, а також 52 млрд грн з ЄСВ.

    2990_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

    Ці цифри розраховані, виходячи з мінімальної заробітної плати, але рівень недонадходжень буде ще більш високим, якщо враховувати середній розмір зарплат в Україні, розповіла заступник міністра економіки Світлана Глущенко.

    Чиновник пояснила, що при підрахунку загальних втрат від тіньової зайнятості також слід враховувати не прямі, але непрямі – «втрачені життя громадян через неналежні умови праці та інвестиції, які не надійшли через відсутність нормального конкурентного середовища», вказала заступник міністра.

    На її думку, в цілому Україна втрачає від тіньової праці «мільярди, якщо не сотні мільярдів гривень».

    Глущенко також вказала, що на сьогоднішній день фактично кожен п’ятий українець працює неофіційно. За даними Держстату, в розрізі професійних сфер найбільша кількість незадекларованої праці в «найпростіших професіях, які не потребують спеціальної підготовки або освіти» (1,445 млн осіб).

    «Той факт, що неформально зайнятими є переважно особи з невисоким рівнем освіти, які виконують просту, некваліфіковану працю, формує в суспільстві негативне ставлення до робітничих професій. Як наслідок, молодь відмовляється від робітничих професій, створює певний дисбаланс на ринку праці», — вважає Глущенко.

    Заступник міністра нагадує, що за останніми даними Держстату, найбільша кількість неоформлених працівників, в розрізі галузей економіки, припадає на сільське господарство (1,464 млн осіб) — це 44,7% від усього неформального зайнятого населення України.

    Значна кількість українців працює без трудового договору у сфері будівництва (556,9 тис. — 17%), а також на підприємствах оптової та роздрібної торгівлі (520 тис. — 15,9%). Водночас у промисловості неофіційно трудиться 183,4 тис. осіб, що становить 5,5% від усього неформального зайнятого населення України.

    Всього ж наразі, за підрахунками Держстату, в Україні 3,27 млн осіб повністю або частково працюють без оформлення. Глущенко, втім, акцентує, що точну кількість неоформлених працівників назвати складно.

    «До них (3,27 млн неоформлених працівників. — Ред.) треба було б додати дані про людей, які отримують зарплату „в конверті“, не оформляють роботу за сумісництвом, мають інші договори замість трудових. Але офіційних даних про це немає», — зазначила Глущенко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми