До 2030 року в Україні з'явиться понад 10 нових професій. Наприклад, потрібні будуть дизайнери сміття, пілоти космічних суден, консультанти з цифрової реабілітації.
Дані отримали в дослідженні Центру "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності" спільно з Career Hub.
Космічний пілот: у майбутньому управління космічними апаратами може стати такою самою професією, як і пілот пасажирського літака.
Менеджер з етичних джерел — це спеціаліст, який слідкуватиме за тим, щоб усі постачальники відповідали етичним стандартам, а також стежитиме за виробництвом у власній компанії.
Компаньйон для літніх: той, хто допомагатиме літнім людям у повсякденних справах і з прогулянками. Володітиме такими рисами, як-от терплячість, емпатія і гострі навички спостереження для моніторингу емоційних проблем.
Консультант із цифрової реабілітації - це фахівець, який володіє навичками психології та IT. Його завданням стане скорочення кількість часу, які його клієнти проводять у мережі та з гаджетами.
Менеджер із подорожей у віртуальній реальності. Його завдання – разом із художниками й програмістами формувати віртуальну реальність для подорожей. Такий фахівець повинен володіти навичками дизайну та програмування.
Виробник частин тіла - технолог, який створюватиме справжні частини тіла для спортсменів і солдатів. Серед необхідних навичок: знання з медицини, інженерії та ІТ.
Ще можуть з'явитися лікарі, які допомагатимуть збільшувати пам'ять, радники щодо цифрових валют, а також дизайнери сміття, які створюватимуть нові методи екологічної переробки та утилізації.
"Більшість професій зникатимуть і змінюватимуться не за формою, а за змістом, потребуватимуть якісно нових навичок. Оновлення змісту виникатиме завдяки поєднанню технологій та креативу. ІТ пронизуватиме практично всі сфери економіки. Актуалізується попит на міждисциплінарні знання, креатив та м'які навички. Зростатиме попит і на мультифункціонального працівника", - розповіли дослідники.