Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Заробітчани масово їдуть працювати в ЄС: названо причини

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: заробітчани

  Пандемія коронавірусу не вплинула на зменшення потоку українських трудових мігрантів. Попри це, більшість обирають працювати на виробництвах та складах, замість уже звичного сільського господарства.

  28_769.jpg (50.02 Kb)

  Про це розповів голова Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

  «Попит на людей, які їдуть на роботу в сфері сільського господарства, не зменшувався ні під час карантину, ані зараз. Робочі руки у сільському господарстві потрібні завжди. Польські фермери дуже розраховують на приїзд українців, які будуть працювати в сфері сільського господарства саме на сезонних роботах», — зазначив Воскобойник.

  Водночас, за останні роки багато українців обирають працювати на виробництві замість сільських робіт. Зокрема, це пов’язано з погодними умовами та погіршенням клімату.

  Так, експерт наводить порівняльну статистику запрошень, виданих у 2020 році у сфері сільського господарства та інших.

  «Загальна кількість запрошень на роботу для українців на термін до пів року, яка не пов’язана із сільським господарством — становила 1 мільйон 350 тисяч одиниць. А запрошень, пов’язаних з цією сферою, було видано 140 тисяч. Тобто, майже в 10 разів менше. Це говорить про те, що не особливо українці цікавляться роботою у сільському господарстві», — додає президент Асоціації.

  Зокрема, для розуміння попиту трудових мігрантів необхідно орієнтуватися у демографічній ситуації та відштовхуватися від розміру країни і від її міграційної політики.

  Населення Польщі становить 37 мільйонів людей. Експерт додає, що поляки мають таку ж саму демографічну кризу, як і в Україні. Польські трудові мігранти їдуть працювати до Німеччини чи до Великої Британії.

  Водночас у Чехії кількість населення — лише 11 мільйонів, це майже в 3,5 рази менше. Це означає, що «вони можуть брати менше людей на роботу».

  Зокрема, у Чехії превалює робота на заводах, і у них немає окремих місць для роботи у сільському господарстві. Тим не менш, у 2020 році у Чехії працевлаштувалося 150 тисяч українців, додав Воскобойник.

  «Найбільш масовий сегмент для працевлаштування — це молодь від 20 до 35 років. Це більш активні люди, у яких або ще немає сімей, або ще немає дітей. Вони обирають для себе можливість поїхати заробити грошей», — додав голова Асоціації.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми