Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Заробітчани масово їдуть працювати в ЄС: названо причини

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: заробітчани

    Пандемія коронавірусу не вплинула на зменшення потоку українських трудових мігрантів. Попри це, більшість обирають працювати на виробництвах та складах, замість уже звичного сільського господарства.

    28_769.jpg (50.02 Kb)

    Про це розповів голова Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

    «Попит на людей, які їдуть на роботу в сфері сільського господарства, не зменшувався ні під час карантину, ані зараз. Робочі руки у сільському господарстві потрібні завжди. Польські фермери дуже розраховують на приїзд українців, які будуть працювати в сфері сільського господарства саме на сезонних роботах», — зазначив Воскобойник.

    Водночас, за останні роки багато українців обирають працювати на виробництві замість сільських робіт. Зокрема, це пов’язано з погодними умовами та погіршенням клімату.

    Так, експерт наводить порівняльну статистику запрошень, виданих у 2020 році у сфері сільського господарства та інших.

    «Загальна кількість запрошень на роботу для українців на термін до пів року, яка не пов’язана із сільським господарством — становила 1 мільйон 350 тисяч одиниць. А запрошень, пов’язаних з цією сферою, було видано 140 тисяч. Тобто, майже в 10 разів менше. Це говорить про те, що не особливо українці цікавляться роботою у сільському господарстві», — додає президент Асоціації.

    Зокрема, для розуміння попиту трудових мігрантів необхідно орієнтуватися у демографічній ситуації та відштовхуватися від розміру країни і від її міграційної політики.

    Населення Польщі становить 37 мільйонів людей. Експерт додає, що поляки мають таку ж саму демографічну кризу, як і в Україні. Польські трудові мігранти їдуть працювати до Німеччини чи до Великої Британії.

    Водночас у Чехії кількість населення — лише 11 мільйонів, це майже в 3,5 рази менше. Це означає, що «вони можуть брати менше людей на роботу».

    Зокрема, у Чехії превалює робота на заводах, і у них немає окремих місць для роботи у сільському господарстві. Тим не менш, у 2020 році у Чехії працевлаштувалося 150 тисяч українців, додав Воскобойник.

    «Найбільш масовий сегмент для працевлаштування — це молодь від 20 до 35 років. Це більш активні люди, у яких або ще немає сімей, або ще немає дітей. Вони обирають для себе можливість поїхати заробити грошей», — додав голова Асоціації.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми