Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Чотириденний робочий тиждень - думка фахівців

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: робота

  Європейські країни переходять на чотириденний робочий тиждень. Зокрема, новий формат роботи тестують компанії в Іспанії, Ісландії.

  1937_narada.jpg (39.39 Kb)


  Чи готові українські роботодавці перейти на новий графік роботи.

  Сергій Марченко, засновник рекрутингової агенції "Борщ":

  "Чотириденний робочий тиждень – варіант збільшення кількості робочих місць та підвищення продуктивності праці. З часом ми прийдемо до нового формату роботи. Така ж ситуація була, коли Україна переходила з шести на п'ять робочих днів на тиждень", - говорить експерт.

  Пояснює, що продуктивність праці у світі досягла рівня, коли стільки робочих рук не потрібно.

  "Існує два виходи із ситуації. Можна експериментувати з безумовним доходом. У Європі людям, які залишилися без роботи, уряди виплачують гроші на прожиття. Або скоротити робочий тиждень. По суті ми на 20 відсотків збільшуємо потребу ринку праці у працівниках. При цьому для деяких вакансій продуктивність праці навіть зростає. Щоправда, багато професій при чотириденному робочому тижні не дозволять зберегти таку ж продуктивність праці. Наприклад, умовно стоматолог лікує вісім зубів за 8 годин. За робочий 5-денний тиждень встигає полікувати 40 зубів. Якщо зменшити робочий час, кількість пацієнтів не зросте. Щоб обслуговувати людей, потрібно буде наймати більше стоматологів", - пояснює Марченко.

  Додає, що найближчим часом в Україні нічого не зміниться. Щоб перейти на чотириденний робочий тиждень, треба вносити зміни в трудове законодавство. Сьогодні Україна, її економіка, фінансовий стан не дозволяє зменшувати кількість робочих днів.

  Інна Новицька, власниця компанії з підбору персоналу "Нова персона":

  "У будь-якій роботі головне - результат. Це ми чітко зрозуміли завдяки карантину та коронавірусу. Наскільки критично спочатку всі говорили про роботу поза офісом. Однак, як показала практика, працювати з дому цілком реально", - каже Інна Новицька.

  За її словами, три вихідних гарантують ймовірність того, що співробітник не піддасться професійному вигоранню. Матиме більше вільного часу. Якщо людина орієнтована на результат, то графік роботи не важливий. Вона все одно працюватиме цілодобово, доки не досягне мети.

  "Якщо компанія все-таки вирішить перейти на чотириденний робочий тиждень, то вигоду насамперед отримають працівники. Адже меншу зарплату вони точно не отримуватимуть. Якщо роботодавці вирішать зменшити виплати, то ризикують втратити кадри. Адже для людей важливий рівень доходів", - наголошує Новицька.

  Олександр Охріменко, економіст:

  "Працювати п'ять днів на тиждень немає зиску. Більшість процесів автоматизовані. Компанії переходять на дистанційну роботу. Щоправда, актуальніше говорити не про чотириденний робочий тиждень, а погодинний графік. Адже змінився формат праці. Потреба бути в офісі з 9:00 до 18:00 відпала. За допомогою нових технологій співробітники більшість завдань виконують швидше, ніж раніше", - наголошує економіст.

  За його словами, з часом компанії переходитимуть як на погодинну працю, так і на чотириденний робочий тиждень. Уже зараз українці можуть самостійно визначати, скільки часу працювати і яку зарплату отримувати.

  "Потрібно відмовлятися від фіксованого робочого часу, переходити на погодинну роботу. Кожна додаткова година, коли людина відпочиває, корисна для економіки. Тобто що менше часу працює людина, то більше грошей вона витрачає", - підсумував Охріменко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми