Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Чотириденний робочий тиждень - думка фахівців

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: робота

  Європейські країни переходять на чотириденний робочий тиждень. Зокрема, новий формат роботи тестують компанії в Іспанії, Ісландії.

  1937_narada.jpg (39.39 Kb)

  Чи готові українські роботодавці перейти на новий графік роботи.

  Сергій Марченко, засновник рекрутингової агенції "Борщ":

  "Чотириденний робочий тиждень – варіант збільшення кількості робочих місць та підвищення продуктивності праці. З часом ми прийдемо до нового формату роботи. Така ж ситуація була, коли Україна переходила з шести на п'ять робочих днів на тиждень", - говорить експерт.

  Пояснює, що продуктивність праці у світі досягла рівня, коли стільки робочих рук не потрібно.

  "Існує два виходи із ситуації. Можна експериментувати з безумовним доходом. У Європі людям, які залишилися без роботи, уряди виплачують гроші на прожиття. Або скоротити робочий тиждень. По суті ми на 20 відсотків збільшуємо потребу ринку праці у працівниках. При цьому для деяких вакансій продуктивність праці навіть зростає. Щоправда, багато професій при чотириденному робочому тижні не дозволять зберегти таку ж продуктивність праці. Наприклад, умовно стоматолог лікує вісім зубів за 8 годин. За робочий 5-денний тиждень встигає полікувати 40 зубів. Якщо зменшити робочий час, кількість пацієнтів не зросте. Щоб обслуговувати людей, потрібно буде наймати більше стоматологів", - пояснює Марченко.

  Додає, що найближчим часом в Україні нічого не зміниться. Щоб перейти на чотириденний робочий тиждень, треба вносити зміни в трудове законодавство. Сьогодні Україна, її економіка, фінансовий стан не дозволяє зменшувати кількість робочих днів.

  Інна Новицька, власниця компанії з підбору персоналу "Нова персона":

  "У будь-якій роботі головне - результат. Це ми чітко зрозуміли завдяки карантину та коронавірусу. Наскільки критично спочатку всі говорили про роботу поза офісом. Однак, як показала практика, працювати з дому цілком реально", - каже Інна Новицька.

  За її словами, три вихідних гарантують ймовірність того, що співробітник не піддасться професійному вигоранню. Матиме більше вільного часу. Якщо людина орієнтована на результат, то графік роботи не важливий. Вона все одно працюватиме цілодобово, доки не досягне мети.

  "Якщо компанія все-таки вирішить перейти на чотириденний робочий тиждень, то вигоду насамперед отримають працівники. Адже меншу зарплату вони точно не отримуватимуть. Якщо роботодавці вирішать зменшити виплати, то ризикують втратити кадри. Адже для людей важливий рівень доходів", - наголошує Новицька.

  Олександр Охріменко, економіст:

  "Працювати п'ять днів на тиждень немає зиску. Більшість процесів автоматизовані. Компанії переходять на дистанційну роботу. Щоправда, актуальніше говорити не про чотириденний робочий тиждень, а погодинний графік. Адже змінився формат праці. Потреба бути в офісі з 9:00 до 18:00 відпала. За допомогою нових технологій співробітники більшість завдань виконують швидше, ніж раніше", - наголошує економіст.

  За його словами, з часом компанії переходитимуть як на погодинну працю, так і на чотириденний робочий тиждень. Уже зараз українці можуть самостійно визначати, скільки часу працювати і яку зарплату отримувати.

  "Потрібно відмовлятися від фіксованого робочого часу, переходити на погодинну роботу. Кожна додаткова година, коли людина відпочиває, корисна для економіки. Тобто що менше часу працює людина, то більше грошей вона витрачає", - підсумував Охріменко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми