Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

НБУ спрогнозував ріст зарплат

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: НБУ, зарплата

  Чекати "природного рівня" безробіття в нашій країні залишилося недовго, впевнені аналітики Національного банку.

  8162_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Безробіття в Україні в 2021 році знизиться до 9,1%, хоча на початку року воно становило 10,5% – це найвищий показник з 2017 року. А вже в 2022 році безробіття наблизиться до "природного рівня" 8,5%. Так називається рівень безробіття, за якого всі, хто хоче працювати й шукає роботу, зрештою її знаходять. Водночас зарплати в 2021 році зростуть.

  Такі прогнози містяться в оновленому інфляційному звіті Національного банку України (НБУ).

  Головною причиною падіння безробіття в Нацбанку називають пожвавлення економіки. Воно ж, за прогнозами регулятора, призведе до збільшення доходів:

  зростуть соціальні стандарти;
  реальна зарплата зросте на 8,7 % в 2021 році і на 3,9% у 2022-му.
  Підрахунки за методикою МОП
  Методика підрахунку Міжнародної організації праці враховує відсоток безробітних серед економічно активного населення (15-72 року), а не тільки тих, хто стоїть на обліку в центрі зайнятості. Тобто за даною методикою безробітних виходить більше.

  Сайт "Сьогодні" дізнався у експертів, як зміниться рівень безробіття в третьому кварталі за методикою МОП. Цифри дещо відрізняються, але тенденція та ж – безробіття буде знижуватися.

  "Рівень безробіття очікується 9,2-9,4%. Його зниженню посприяє збільшення зайнятості в корпоративному секторі на тлі відновлення економіки й зростання пропозицій на ринку сезонної зайнятості", – говорить глава Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.

  Нагадаємо, також в Україні зросли зарплати. Принаймні, за даними офіційної статистики. Так, в червні-2021 середня зарплата зросла до 14 313 грн. Порівняно минулим місяцем показник зріс на 6%, а за рік (проти червня-2020) – на 23,6%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми