Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

НБУ спрогнозував ріст зарплат

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: НБУ, зарплата

  Чекати "природного рівня" безробіття в нашій країні залишилося недовго, впевнені аналітики Національного банку.

  8162_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Безробіття в Україні в 2021 році знизиться до 9,1%, хоча на початку року воно становило 10,5% – це найвищий показник з 2017 року. А вже в 2022 році безробіття наблизиться до "природного рівня" 8,5%. Так називається рівень безробіття, за якого всі, хто хоче працювати й шукає роботу, зрештою її знаходять. Водночас зарплати в 2021 році зростуть.

  Такі прогнози містяться в оновленому інфляційному звіті Національного банку України (НБУ).

  Головною причиною падіння безробіття в Нацбанку називають пожвавлення економіки. Воно ж, за прогнозами регулятора, призведе до збільшення доходів:

  зростуть соціальні стандарти;
  реальна зарплата зросте на 8,7 % в 2021 році і на 3,9% у 2022-му.
  Підрахунки за методикою МОП
  Методика підрахунку Міжнародної організації праці враховує відсоток безробітних серед економічно активного населення (15-72 року), а не тільки тих, хто стоїть на обліку в центрі зайнятості. Тобто за даною методикою безробітних виходить більше.

  Сайт "Сьогодні" дізнався у експертів, як зміниться рівень безробіття в третьому кварталі за методикою МОП. Цифри дещо відрізняються, але тенденція та ж – безробіття буде знижуватися.

  "Рівень безробіття очікується 9,2-9,4%. Його зниженню посприяє збільшення зайнятості в корпоративному секторі на тлі відновлення економіки й зростання пропозицій на ринку сезонної зайнятості", – говорить глава Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.

  Нагадаємо, також в Україні зросли зарплати. Принаймні, за даними офіційної статистики. Так, в червні-2021 середня зарплата зросла до 14 313 грн. Порівняно минулим місяцем показник зріс на 6%, а за рік (проти червня-2020) – на 23,6%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми