Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Уряд взявся за проблему боргів по зарплатам

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: борги, зарплата

  У Кабінеті міністрів вирішили посилити контроль за погашенням боргів із заробітної плати перед українцями. Для цієї мети на рівні уряду була створена Міжвідомча робоча група з питань погашення заборгованості, яку очолив перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Олексій Любченко.

  1358_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Під час чергового засідання робочої групи, яке відбулося 11 серпня, особливу увагу було приділено конкретним заходам щодо зменшення боргів для конкретного органу управління або обласної адміністрації. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

  Так, під час засідання заслуховувалися представники Мінінфраструктури, Укравтодору, Фонду держмайна, Дніпропетровської, Сумської та Львівської ОДА. Також були присутні представники інших органів влади, обласних держадміністрацій, професійних спілок.

  Члени робочої групи детально розбирали ситуацію з кожним доповідачем і розробляли чіткі рекомендації щодо подолання заборгованості в конкретній сфері чи в межах певної території.

  Крім того, в Мінекономіки наполягли на структурному розподілі боржників за схожістю проблематики і за короткостроковими та середньостроковими перспективами їхнього вирішення. У відомстві запевнили, що це дозволить створити алгоритм вирішення питання заборгованості наскрізь та системно. "Розподіляти боржників за економічною активністю недостатньо", – підкреслила заступниця міністра економіки України Світлана Глущенко.

  Зі свого боку голова робочої групи Олексій Любченко заявив, що багато боргів виникають через інерції керівництва підприємств або органу управління. Він порадив бути "мобільними й активними".

  "Наприклад, можна позбутися непрофільних активів, які не використовуються, посилити процеси приватизації, судово-претензійну роботу та інші юридичні інструменти, провести детальний аналіз відповідності обсягів виконуваних робіт структурі й чисельності персоналу. Органи влади та менеджери на місцях повинні діяти більш рішуче і відповідально. Ще раз підкреслюю, що невиплата заробленого – це злочин перед людьми", – зазначив перший віцепрем'єр-міністр.

  У підсумку Олексій Любченко натякнув присутнім керівникам-"боржникам" про перспективу звільнення, якщо після отриманих конкретних рекомендацій заборгованість із зарплати не буде зменшуватися. "Якщо діяльність керівників відповідних органів не буде давати реальних результатів щодо зниження боргів – це привід порушувати питання про недостатню ефективність управління сферою або територією і відповідну адміністративну реакцію", – резюмував міністр.

  Відзначимо, що тижнем раніше, 5 серпня, відбулося перше засідання такої Міжвідомчої робочої групи, під час якої звітували представники ГК "Укроборонпром", Міненерго, Державного космічного агентства, Донецької, Харківської областей та м. Києва. Водночас у всіх перерахованих, крім "Укроборонпрому", відзначили позитивні тенденції щодо зменшення рівня зарплатної заборгованості. Зокрема, представниця Державного космічного агентства озвучила наміри до кінця року повністю виплатити всі борги із зарплати на підприємствах, підпорядкованих агентству.

  Не такі радісні перспективи виявилися у підприємств, підпорядкованих Мінсоцполітики, Фонду держмайна, а також в 20 регіонах України, де спостерігається негативна тенденція до збільшення сум заборгованості. У зв'язку з цим було ухвалено рішення проводити засідання робочої групи щотижня (щонаменше протягом найближчих 2-х місяців), під час яких детально розбирати сферу кожного органу влади і кожен регіон, з виробленням конкретних і системних заходів щодо зменшення боргів із зарплати.

  Загалом, за даними Державної служби статистики, заборгованість із виплати заробітної плати в Україні на 1 липня 2021 року склала 3592,6 млн гривень. Якщо порівнювати з показниками на початку року, то борг зріс на 981 млн гривень.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми