Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Скільки отримуватимуть українці по накопичувальних пенсіях

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: пенсії

    Середня накопичувальна пенсія в Україні за наявності 35 років трудового стажу складатиме близько 3 тисяч грн.

    7375_98798.jpg (69.04 Kb)

    У разі введення в Україні накопичувальних пенсій, перші виплати українці зможуть отримати не раніше, ніж через 20 років.

    Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

    Згідно з підрахунками Мінсоцполітики, Середня накопичувальна пенсія в Україні за наявності 35 років трудового стажу сановитиме понад 3 тисячі грн.

    Що дасть накопичувальна пенсія:
    При середній зарплаті в 15 тис. грн за 35 років роботи можна накопичити 445 тис. грн;
    якщо людина отримуватиме пенсію протягом 15 років, накопичення дадуть їй додатково 3117 грн на місяць;
    якщо середня солідарна пенсія на рівні 3624 грн, то в цілому людина отримає 6741 грн.

    Що з цього приводу думають експерти:
    Екс-міністр фінансів Ігор Уманський підрахував, що громадяни за 35 років зможуть накопичити тільки 250 тис. грн.

    Уманський також озвучив ризики введення накопичувальної системи в обов'язковому порядку:

    Тиск на Пенсійний фонд
    "Після зниження ЄСВ урядом Яценюка він залишається стабільно дефіцитним. Бюджет щорічно спрямовує мільярди гривень, щоб перекрити потребу в коштах. Уряд пропонує відкусити від нього ще частину коштів і передати їх приватним компаніям. До того ж нова пенсійна система вимагатиме створення нових органів, фінансування яких також ляже на плечі держбюджету. Як Кабмін планує закривати цю дірку - відомо. З держбюджету", - зазначив експерт.

    Інфляція
    "При виході на заслужену пенсію може виявитися, що ваші накопичення за десятки років роботи знецінилися до мізерної суми", - заявив економіст.

    Чутливість до криз
    "Як показує практика, накопичувальна система під час економічної кризи менш стабільна. Думаю, нікому не потрібно пояснювати, що для України цей ризик особливо актуальний", - зазначив експерт.

    Ненадійність приватних пенсійних фондів
    "Ви можете взагалі втратити свої накопичення, якщо ваш фонд раптово "лусне". Ніяких гарантій на такий випадок не існує. У будь-якому випадку повернути вдасться далеко не все", - заявив експерт.

    "У сухому залишку, все це більше схоже на перерозподіл потоків, а не на турботу про українців. І через деякий час ми можемо побачити не поодинокі протести ошуканих вкладників, а багатотисячні мітинги ошуканих накопичувачів. Солідарна система дійсно потребує реформування. Але краху можна уникнути не простим накопиченням систем, а повноцінним запуском економіки. Накопичувальні пенсії потрібні Україні. Але очевидно, що вони повинні бути впроваджені іншим шляхом. Особливо враховуючи майбутнє погіршення демографічної ситуації", - заявив експерт.

    Своєю чергою, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. в. Птухи Лідія Ткаченко вважає, що визначити конкретні суми виплат поки взагалі неможливо.

    "Середня пенсія 7000 і так буде дуже скоро, навіть без будь-яких подальших реформ. Якщо накопичувальні внески почнуть платити у 2023 році, пенсійні виплати, як щомісячні, почнуться в кращому випадку років через 15-20. Називати зараз будь-які суми виплат передчасно і недоречно", - говорить вона.

    Накопичувальні пенсії: що необхідно знати

    Кабінет міністрів планував у 2021 році розпочати впровадження в Україні накопичувальної пенсійної системи.
    Прем'єр Шмигаль заявив, що запуск в Україні накопичувальної пенсійної системи в найближчі 10-15 років дозволить залучити інвестиційний ресурс у розмірі до 50 млрд дол.
    У липні цього року Кабінет міністрів затвердив Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку в якості органу ліцензування в системі накопичувального пенсійного забезпечення.
    3 серпня 2021 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про те, що в Україні планується введення соціальних пакетів з накопичувальними пенсіями з 2023 року.
    17 серпня 2021 року був оприлюднений проект запуску накопичувальної пенсії.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми