Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Скільки робочої сили емігрувало за 30 років незалежності

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: робота

    За роки незалежності з України виїхали приблизно 10 мільйонів осіб. Великий відсоток від цієї кількості становлять так звані трудові мігранти або гастарбайтери.

    8234_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    В основному їдуть з України представники малозахищених верств населення. Більшість – це молоді люди до 40 років.

    Саме на них розрахована агресивна рекламна кампанія на кожному кроці в селах і райцентрах, яка пропонує нескладну роботу за кордоном і великі заробітки.

    Зараз проблема набула загрозливого характеру – адже постійно за кордоном перебувають 2-3 мільйони українців, а в пікові моменти на сезонних роботах у Польщі, Німеччині та інших країнах ЄС можуть бути до 11 мільйонів громадян України.

    Таким чином, українські гастарбайтери стали впливовим фактором для багатьох галузей господарства ЄС. За право платити українцям заробітну плату, яка нижча за ринкову, змагаються на державному рівні. Наприклад, поляки знімають карантинні обмеження для українців, а фіни – надсилають за сезонними робітниками чартери.

    Українська влада почали нарешті розуміти масштаби проблеми тільки кілька років тому, до того часу "державні мужі" паразитували на переказах гастарбайтерів і видавали їх за інвестиції. У 2017 році Кабмін затвердив Стратегію державної міграційної політики (правда, без конкретики). У 2019 році повернення українців додому стало одним з основних тез програми кандидата в президенти України Володимира Зеленського.

    "Ми створимо умови, щоб люди, які роз'їхалися по світу, мали б бажання повернутися додому. "Хочу поїхати" ми повинні замінити на "хочу повернутися", – так обіцяв Зеленський у 2019 році.

    Варто визнати, що певні кроки дійсно були зроблені. Крім хештега #зеповернусь була введена програма пільгового кредитування для українців, які виявили бажання повернутися на батьківщину.

    Правда, масова програма "Доступні кредити 5 – 7 – 9%" не стала працювати через брак інформування, недовіри мігрантів, а також іноді саботажу українських банків. Остаточно її добила пандемія коронавірусу.

    Завдяки видачі інвестиційних кредитів було створено лише 4 508 робочих місць і збережено 40 761 робоче місце. Зараз Гончарук сам знаходиться далеко за кордоном і більше нічого не обіцяє.

    Поки офіційної "дорожньої карти" для більшості проектів немає. Державна цільова програма співпраці із закордонними українцями, яка б мала стати такою, знаходиться лише в стадії розробки, не містить конкретних ефективних заходів і зводиться в основному до культурних аспектів на рівні взаємодії посольств іноземних і українських громад.

    У країни повинна з'явитися мета – поліпшити якість людського капіталу. Повинна бути чітка програма і стимули для талановитої молоді отримувати гарну освіту, причому не обов'язково в Україні. Якщо немає певної політики, то нічого немає.

    Тому державі пора втрутитися і зайнятися проблемою повернення трудових мігрантів, а президенту – згадати, що це було однією з ключових його обіцянок. Зараз вона так і не виконана.

    В Україні 32% опитаних громадян хотіли б працювати за кордоном, 65% – не хотіли б. Так, найбільше бажаючих поїхати на заробітки серед молодих – аж 54%. Ключовою причиною для трудової міграції 71% опитаних вибрали більш високу заробітну плату.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми