Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Порівняння офіційних та неофіційних доходів українців

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: доходи

  Розроблюваний Міністерством фінансів законопроєкт про непрямі методи податкового контролю громадян буде передбачати «зіставлення реального способу життя фізичної особи з наявною податковою інформацією про отримані нею доходи і сплачені з них податки».

  3907_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Органи контролю будуть зіставляти реальне життя і доходи всіх фізосіб-платників податку.

  Таку відповідь UBR.ua отримав від Міністерства фінансів. Зокрема, редакція поставила запитання, чи буде податкова відповідно до норм законопроєкту перевіряти лише великі витрати.

  Нагадаємо, раніше голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснював наслідки перевірки витрат податковою: у разі, якщо контролери виявлять розбіжність між доходами і витратами, то попросять платника податків пояснити, з яких коштів були здійснені ті чи інші витрати.

  Якщо він не зможе підтвердити легальність коштів, то повинен буде сплатити з непідтвердженої суми 18% ПДФО.

  Підтвердити витрати, за словами Гетманцева, платник податків зможе витратами за все життя. Водночас він може скористатися податковою амністією і легалізувати раніше придбані активи, з яких не платив податків.

  Ставка в рамках амністії буде набагато нижчою, ніж ПДФО, а саме амністування триватиме рік — з 1 вересня 2021-го по 1 вересня 2022 року.

  У Мінфіні нагадали, що доручення розробити законопроєкт про посилення контролю за повнотою оподаткування доходів фізосіб Кабінет Міністрів отримав від Верховної Ради — цей обов’язок міститься в ухваленому 15 червня законі № 1539 «Про податкову амністію».

  Подати до парламенту законопроєкт КМУ повинен протягом 9 місяців з моменту набрання чинності Законом № 1539, тобто до 16 березня 2022 року.

  У Мінфіні не відповіли на запитання, коли закон про «перевірку витрат» українців може набути чинності, проте Данило Гетманцев вважає, що це буде зроблено тільки після завершення податкової амністії і не раніше 2023 року.

  У міністерстві також підкреслили, що законопроєкт там готують спільно з Державною податковою службою.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми