Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Порівняння офіційних та неофіційних доходів українців

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: доходи

    Розроблюваний Міністерством фінансів законопроєкт про непрямі методи податкового контролю громадян буде передбачати «зіставлення реального способу життя фізичної особи з наявною податковою інформацією про отримані нею доходи і сплачені з них податки».

    3907_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

    Органи контролю будуть зіставляти реальне життя і доходи всіх фізосіб-платників податку.

    Таку відповідь UBR.ua отримав від Міністерства фінансів. Зокрема, редакція поставила запитання, чи буде податкова відповідно до норм законопроєкту перевіряти лише великі витрати.

    Нагадаємо, раніше голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснював наслідки перевірки витрат податковою: у разі, якщо контролери виявлять розбіжність між доходами і витратами, то попросять платника податків пояснити, з яких коштів були здійснені ті чи інші витрати.

    Якщо він не зможе підтвердити легальність коштів, то повинен буде сплатити з непідтвердженої суми 18% ПДФО.

    Підтвердити витрати, за словами Гетманцева, платник податків зможе витратами за все життя. Водночас він може скористатися податковою амністією і легалізувати раніше придбані активи, з яких не платив податків.

    Ставка в рамках амністії буде набагато нижчою, ніж ПДФО, а саме амністування триватиме рік — з 1 вересня 2021-го по 1 вересня 2022 року.

    У Мінфіні нагадали, що доручення розробити законопроєкт про посилення контролю за повнотою оподаткування доходів фізосіб Кабінет Міністрів отримав від Верховної Ради — цей обов’язок міститься в ухваленому 15 червня законі № 1539 «Про податкову амністію».

    Подати до парламенту законопроєкт КМУ повинен протягом 9 місяців з моменту набрання чинності Законом № 1539, тобто до 16 березня 2022 року.

    У Мінфіні не відповіли на запитання, коли закон про «перевірку витрат» українців може набути чинності, проте Данило Гетманцев вважає, що це буде зроблено тільки після завершення податкової амністії і не раніше 2023 року.

    У міністерстві також підкреслили, що законопроєкт там готують спільно з Державною податковою службою.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми