Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Мінфін розповів, хто залишиться без пенсій

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії

  Українцям без вкладень у накопичувальний пенсійний фонд (НПФ) "не варто розраховувати" тільки на бюджетну пенсію, заявив міністр фінансів Сергій Марченко. Водночас він підкреслив, що в процесі переходу на іншу пенсійну систему важлива етапність і не припустимий поспіх.

  9909_98798.jpg (69.04 Kb)


  Відповідні заяви про реформу глава Міністерства фінансів зробив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна". Марченко назвав неприйнятним, якщо кошти з бюджету "відразу підуть і роздадуть" у недержавні накопичувальні фонди.

  Він пояснив: доцільніше спершу залучити до реформи накопичувальний інститут під керівництвом держави (пенсійний фонд або управляючу держкомпанію).

  "Якщо у вас немає накопичень у НПФ, розраховувати на пенсію взагалі не варто. Темпи старіння населення такі, що кількість тих, хто працює, постійно скорочується, а кількість пенсіонерів – зростає.

  Мені, сорокарічному, на пенсію в нинішніх умовах розраховувати не варто. Тоді два варіанти – або я сам шукаю можливості й відкладаю через НПФ, або створюються умови таких накопичень для всіх громадян. Це спричинить фіскальні втрати бюджету, і це всі повинні розуміти", – сказав міністр.

  Він додав, що солідарна пенсія повинна бути разом із накопичувальною.

  Що стосується пропозицій Мінфіну, то відомство вважає, що потрібно створити окрему пряму бюджетну програму. Марченко для наочності назвав її "Внесок держави в накопичувальну пенсійну систему".

  "Умовно, якщо ти дав 1% або 1,5% [до НПФ], держава дає стільки ж. Для молоді зробити з коефіцієнтом, заохотити – якщо ти додатково вклав кошти в накопичувальний пенсійний фонд, держава додасть", – розповів міністр.

  Він вважає, що така система повинна створювати умови, щоб громадяни зацікавилися своїм пенсійним майбутнім.

  "Це не стосується тих, хто стане пенсіонером через п'ять років. Інших варіантів забезпечити нинішньому активному населенню пенсію немає", – сказав Марченко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми