Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Зарплати чоловіків та жінок "підрівняють"

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: зарплата

  Уряд хоче скоротити розрив у зарплатах жінок і чоловіків. Підготували план до 2023 року.

  3907_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Мінекономіки підготувало проєкт "Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці на період до 2023 року та затвердження плану заходів щодо її реалізації". Документ має схвалити Кабмін.

  "Рівень горизонтальної та вертикальної гендерної сегрегації ринку праці України попри певні позитивні зміни в останні роки залишається високим. Як наслідок, розрив в оплаті праці жінок і чоловіків в Україні. Хоч і демонструє впродовж 2020-го - першої половини 2021 року тенденцію до скорочення, проте залишається суттєво вищим за відповідний показник більшості розвинених країн світу, зокрема країн Європейського Союзу", - написали в пояснювальній записці до проєкту.

  Планують розробити проєкт закону України "Щодо рівного винагородження за працю рівної цінності".

  Також мають запровадити розумні співвідношення між винагородженням працівників і керівників державних компаній, установ, організацій.

  Пропонують підвищити розмір мінімальної заробітної плати до 55% від середньої в економіці.

  У плані є пункт щодо впровадження квотного принципу для представлення жінок у керівних органах підприємств (установ, організацій) та в публічній політиці.

  Чоловіків заохочуватимуть брати відпустку з догляду за дитиною, а також збільшувати частку неоплачуваної хатньої роботи й справ із догляду.

  Середньомісячна зарплата жінок у першому кварталі 2021 року становила 11 670 грн. Зарплата чоловіків - понад 14 тис. грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми