Держава має активніше стимулювати українців повертатися з-за кордону й працювати на свою країну. Так можна забезпечити зростання економіки на 5-7%.
"Більшість працівників працюють без належного оформлення. Тобто без захисту, страхування трудових ризиків, без гарантій, що з ними розрахуються. Бувають випадки, коли ми стикаємося з елементами трудового рабства, коли людей експлуатують нищівно й не розраховуються з ними належно", – розповів Олег Пендзин, член Економічного дискусійного клубу в ефірі 5 каналу.
Здебільшого заробітчани розповідають про роботу за кордоном як про важку працю, брак соціальних гарантій і мінімальні заходи з охорони праці. Особливо це стосується сезонних сільгоспробітників. Житло й харчування, якими заманюють трудових мігрантів, зазвичай найдешевше.
"Світ стає прагматичнішим, конкуренція за людей дедалі зростатиме. І чи виграє Україна в цій конкурентній боротьбі залежить тільки від нашої влади. Потрібно змінювати країну – не тільки в гаслах політиків перед виборами. А змінювати так, щоб люди відчували насамперед не вухами, а кишенями", – наголошує Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування.