Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Шахраї-роботодавці: поради при працевлаштуванні

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: шахраї

    Зараз на ринку праці величезна кількість непорядних роботодавців. Вони обманюють щодо розміру зарплати, графіка роботи та обов’язків. Часто шахраї дають випробувальний термін, а потім «кидають» на гроші. Вони малюють майбутні перспективи зростання, а поки що пропонують попрацювати «за ідею».

    6798_1_main.jpg (15.87 Kb)

    Експерти порталу із пошуку роботи grc.ua розповіли, як не повірити фальшивим рекламним гаслам і розпізнати недобросовісних роботодавців.

    1. Найголовніша ознака нечесного роботодавця — вимога грошових вкладень у майбутню роботу. Якщо вас переконливо підводять до того, щоб вкласти власні кошти у «спільну справу», знайте: це банальне вимагання, яке не має нічого спільного із працевлаштуванням. Приводи для грошових переказів до ТОВ «Підозріла компанія» можуть бути різними: винагорода за пошук місця роботи, оплата навчання, сплата обов’язкових внесків та комісій, поштові витрати, мито на оформлення візи та ін. Зазвичай після отримання від кандидата грошей «роботодавець» не несе подальшої відповідальності за працевлаштування або ж і зовсім зникає.

    2. Роботодавець обіцяє високий рівень зарплати і при цьому висуває мінімальні вимоги до кандидата. Якщо ви знайшли вакансію типу: «Заробляй $ 100 на день, працюючи 2 години, без досвіду…», не поспішайте рахувати свої майбутні прибутки. Скоріш за все, це просто яскрава реклама. Кожен спеціаліст має свою ціну на ринку праці, і чим більший досвід та навички кандидата, тим вища ставка. Жоден нормальний роботодавець не стане платити великі гроші за низькокваліфікованого працівника, адже це суперечить принципам трудових відносин. І тут є два варіанти: або це обман, або велика ймовірність, що великі легкі гроші вам пообіцяють за нелегальну діяльність, через яку у вас можуть виникнути серйозні проблеми з законом.

    3. Випробувальний термін, який не зафіксований у трудовому договорі, — привід замислитися: чи є у вас якісь гарантії, що вам його оплатять або візьмуть на роботу після його закінчення? Для більшості компаній випробувальний термін — нормальна практика. Для деяких компаній, щоб оцінити кандидата, достатньо одного тижня, для інших — три або навіть шість місяців. Незалежно від тривалості праця у цей період має оплачуватись у повному розмірі окладу. Чіткий термін і сума заробітної плати мають бути прописані у трудовому договорі. Якщо роботодавці пропонують вам пройти випробувальний термін неофіційно, обіцяють сплатити в конверті або зовсім безоплатно, ви ризикуєте! Деякі компанії користуються цією можливістю і беруть кандидатів лише на випробувальний термін, надалі відмовляючи їм. Так звана безкоштовна робоча сила.

    4. Оформлення самого оголошення. Якщо воно написано на клаптику паперу і прикріплено на паркані, автобусній зупинці, стовпі, — це означає, що ви маєте справу з неперевіреним роботодавцем. Жодна відома велика або престижна компанія не буде давати оголошення у такий спосіб. Необов’язково ця компанія виявиться шахрайською, але здебільшого це несерйозні пропозиції: тимчасовий підзаробіток, сезонні роботи, неофіційне працевлаштування, робота з низькою погодинною оплатою.

    5. Оцініть, як пройшла ваша співбесіда. По-перше, де розташовується офіс компанії. Це ділова будівля в центрі міста або розмальований підвал десь на околиці? Деякі роботодавці влаштовують співбесіди на вулиці або в кафе, при цьому можуть призначати їх у неробочий час, вихідний день. Усе це свідчить про неділовий підхід. По-друге, хто ще прийшов на співбесіду? Якщо, крім вас, прийшло ще 20 претендентів, це погана ознака, що свідчить про плинність кадрів або навіть про чергову піраміду — мережевий маркетинг. По-третє, які питання вам поставив менеджер? Якщо вони занадто інтимні або ті, що не належать до вашої професійної діяльності, або ті, що стосуються інших осіб, це свідчить про непрямий інтерес до вас від роботодавця. Відмовляйте, якщо вас просять вказати свої паспортні дані, номери карток, інформацію щодо рівня доходів членів вашої родини, іншу конфіденційну інформацію.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми