Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Восени продовжиться зростати середня зарплата

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплата

  За останніми даними Держстату, середня зарплата в Україні становить 14,3 тис. грн.

  9682_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Якщо відштовхуватися від цих офіційних показників, то експерти сходяться на думці, що зростання середньої зарплати цієї осені продовжиться.

  "Загалом чинники, які підштовхують зростання зарплат, є, – каже Кухта. – Є великий попит на висококваліфікованих фахівців. До того ж, триває конкуренція з Польщею і Чехією за робочу силу, цей фактор також не варто недооцінювати".

  У той же час Кущ уточнює, дані щодо зарплат, які наводить Держстат, охоплюють лише близько 30% населення, що працює. Це – штатні співробітники, які працюють у більш високооплачуваних сферах із великою конкуренцією за фахівців. Саме їхні зарплати будуть далі зростати.

  Якщо ж брати не середній, а медіанний розрахунок зарплати, то він, за підрахунками Куща, становить від 8 до 9 тис. грн. Значить, велика кількість людей зараз отримують зарплату на рівні мінімальної, або лише трохи вищу. Це співробітники сфер, які не вимагають високої кваліфікації, тих, де працівники самі конкурують за вакансії. Ось доходи цих, менш забезпечених верств населення, рости не будуть.

  "У секторі послуг, у низькооплачуваних секторах економіки, на жаль, зарплати будуть у замороженому стані", – підсумував Кущ.

  На думку ж Несходовського, фактор, який вплинув на загальне зростання зарплат у першому півріччі, а саме підвищення мінімальної зарплати і зарплат бюджетників, уже себе вичерпав. Тому реальні зарплати, за його словами, восени рости практично не будуть:

  "З огляду на загальну економічну ситуацію, я вважаю, що темпи зростання реальних зарплат повністю зупиняться, а може навіть покажуть "мінус" порівняно з минулим роком. До всього, високий рівень інфляції поглинає зростання зарплат".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми