Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Восени продовжиться зростати середня зарплата

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплата

  За останніми даними Держстату, середня зарплата в Україні становить 14,3 тис. грн.

  9682_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Якщо відштовхуватися від цих офіційних показників, то експерти сходяться на думці, що зростання середньої зарплати цієї осені продовжиться.

  "Загалом чинники, які підштовхують зростання зарплат, є, – каже Кухта. – Є великий попит на висококваліфікованих фахівців. До того ж, триває конкуренція з Польщею і Чехією за робочу силу, цей фактор також не варто недооцінювати".

  У той же час Кущ уточнює, дані щодо зарплат, які наводить Держстат, охоплюють лише близько 30% населення, що працює. Це – штатні співробітники, які працюють у більш високооплачуваних сферах із великою конкуренцією за фахівців. Саме їхні зарплати будуть далі зростати.

  Якщо ж брати не середній, а медіанний розрахунок зарплати, то він, за підрахунками Куща, становить від 8 до 9 тис. грн. Значить, велика кількість людей зараз отримують зарплату на рівні мінімальної, або лише трохи вищу. Це співробітники сфер, які не вимагають високої кваліфікації, тих, де працівники самі конкурують за вакансії. Ось доходи цих, менш забезпечених верств населення, рости не будуть.

  "У секторі послуг, у низькооплачуваних секторах економіки, на жаль, зарплати будуть у замороженому стані", – підсумував Кущ.

  На думку ж Несходовського, фактор, який вплинув на загальне зростання зарплат у першому півріччі, а саме підвищення мінімальної зарплати і зарплат бюджетників, уже себе вичерпав. Тому реальні зарплати, за його словами, восени рости практично не будуть:

  "З огляду на загальну економічну ситуацію, я вважаю, що темпи зростання реальних зарплат повністю зупиняться, а може навіть покажуть "мінус" порівняно з минулим роком. До всього, високий рівень інфляції поглинає зростання зарплат".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми