Робота. Зарплата. Пенсії, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Кабмін готує реформу у сфері оплати праці

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Кабмін, зарплата

  В уряді готують чергову соціальну реформу – на цей раз у сфері оплати праці.

  4776_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  У Міністерстві економіки розробили законопроект щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну виплату заробітної плати в повному обсязі, повідомляє Обозреватель.

  Законопроект концептуально змінює підхід до визначення розміру штрафу за порушення строків виплати заробітної плати – пропонується карати за кожного працівника, якому підприємство заборгувало. Зараз сума штрафу не залежить від кількості останніх, має значення лише сам факт заборгованості в цілому. Його розмір становить на даний момент від 8500 до 17 000 грн.

  Якщо ж законопроект приймуть, система штрафів у сфері оплати праці буде виглядати таким чином:

  за безпідставну невиплату зарплати або її частини більш ніж за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства або ФОПом – штраф від 6800 грн до 13600 грн за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
  за нецільове використання коштів, призначених для виплати зарплати, внаслідок чого утворилася заборгованість, – штраф від 13 600 грн до 20 400 грн за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
  Крім штрафів, роботодавця зобов’яжуть оплатити працівнику пеню в розмірі облікової ставки НБУ за кожен день затримки зарплати.

  Автори законопроекту пропонують надати право працівнику тимчасово призупинити виконання робочих обов’язків у разі затримки виплати заробітної плати на термін більше 15 днів. Обов’язкова умова – попередити роботодавця про намір припинити роботу за 2 дні.

  Однак не у всіх випадках працівник зможе припинити виконання робочих обов’язків. Це неприпустимо за умов, якщо таке припинення:

  загрожує життю і здоров’ю людей, навколишньому середовищу;
  перешкоджає запобігання стихійному лиху, аваріям, катастроф, епідемій і т.д., а також в разі оголошення надзвичайного або воєнного стану.
  Забороняється також тимчасово припиняти свою роботу працівникам органів прокуратури, судів, Збройних Сил України, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, безпеки і правопорядку (крім технічного та обслуговуючого персоналу).

  Законопроект пропонує прибрати з Закону “ Про індексацію грошових доходів населення “ такий об’єкт індексації як оплата праці (грошове забезпечення). Зараз діє вимога про обов’язкове проведення індексації зарплат в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Якщо документ буде прийнятий, то індексувати будуть лише пенсії, стипендії та аліменти.

  Законодавці хочуть надати можливість підприємствам самим встановлювати терміни виплати відпускних в колективних договорах. У зв’язку з цим із Закону “ Про відпустки “ виключається норма, згідно з якою відпускні слід виплачувати не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми