Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Коли вигідніше звільнитися працюючому пенсіонеру

 • Джерело: napensii.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Вигідне звільнення пенсіонеру.

  9909_98798.jpg (69.04 Kb)


  «Я - працююча пенсіонерка, планую звільнитися. Хочу уточнити для себе одне питання: в який період це краще зробити - на початку місяця, в середині або в кінці? Валентина Доброжан, м.Миколаїв, Миколаївська обл. »

  Ви можете звільнитися в будь-який зручний для вас час. Для перерахунку пенсії дата звільнення не є принциповою. Тут можуть бути лише невеликі нюанси, пов'язані з кількістю стажу.

  Якщо у вас звичайна пенсія за віком, то на її розрахунок впливають тільки повні роки і місяці роботи. Може бути так, що у людини 29 років 11 місяців і 29 днів стажу. В такому випадку одного-двох днів може не вистачити до 30 років. Різницю в пенсії в такому випадку може відразу скласти до 400 гривень. Але найчастіше зайвий місяць роботи додає надбавку всього лише в кілька копійок.

  Важливо також знати, скільки місяців ви пропрацювали з моменту призначення пенсії або після її останнього перерахунку за стажем. Це визначить право на черговий перерахунок. Як правило, для цього необхідно додатково відпрацювати не менше двох років або щоб з моменту останнього перерахунку пройшло не менше двох років.

  Головне - після звільнення з роботи повідомити про це до Пенсійного фонду. Тоді пенсію відразу перерахують як мінімум з урахуванням актуального прожиткового мінімуму і надалі будуть підвищувати частіше.

  Як відомо, працюючим пенсіонерам підвищення пенсії у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму або з ростом мінімальної зарплати не проводиться.

  Нагадаємо, раніше ми розповідали, що до кінця 2021 року пенсії піднімуть ще два рази.

  Сергій Коробкін, незалежний консультант  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми