Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Платити безробітним будуть по-новому

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: робота

    В уряді взялися за модернізацію сфери зайнятості – заради зменшення рівня безробіття. Вже розроблений кардинально новий підхід до виплати допомоги по безробіттю. Квоти на працевлаштування молоді при цьому ліквідують, зате планують давати гроші на відкриття власної справи.

    0397_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

    Відповідний проект закону про реформування Служби зайнятості та соціального страхування на випадок безробіття було схвалено Кабінетом міністрів в середу, 15 вересня.

    Документ також передбачає введення держпідтримки для підприємств, які візьмуть на роботу тривалих безробітних (в тому числі випускників ЗВО).

    Що зміниться в отриманні допомоги з безробіття:

    1. Підвищується мінімальна межа страхового стажу для визначення розміру допомоги залежно від тривалості такого стажу. Пропонується, щоб розмір виплати прив’язувався до трудової вислуги років тільки в тому випадку, якщо протягом 18 місяців перед реєстрацією особи як безробітного його страховий стаж становив 12 місяців. Зараз такі терміни — 12 і 6 місяців відповідно.

    А ось ті безробітні, які будуть мати 6 місяців страхового стажу за останні 12 місяців, отримають мінімальний розмір допомоги по безробіттю.

    2. Тривалість виплати допомоги по безробіттю буде визначатися в залежності від страхового стажу:

    до 5 років — 180 календарних днів;
    від 5 до 15 років — 240 календарних днів;
    від 15 до 25 років — 300 календарних днів;
    понад 25 років — 360 календарних днів.
    3. Розмір допомоги по безробіттю буде визначатися у відсотках від середньої зарплати в залежності від страхового стажу:

    до 5 років — 50% середньої зарплати;
    від 5 до 15 років — 60%;
    від 15 до 25 років — 70%;
    більше 25 років — 80%.
    4. Допомога по безробіттю будуть виплачувати в залежності від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

    перша половина терміну тривалості виплати допомоги по безробіттю — 100%;
    в подальшому — 50%.
    Зараз діють такі нормативи: перші 90 календарних днів — 100%, протягом наступних 90 календарних днів — 80%, в подальшому — 70%.

    Замість квот — компенсації і держдопомога

    Законопроект пропонує ліквідувати неефективний механізм квотування робочих місць для молоді. Його замінять заохоченням роботодавців, які виявлять бажання взяти на роботу недосвідчених випускників ЗВО, а також осіб передпенсійного віку.

    Крім того, держава компенсує витрати в розмірі ЄСВ в таких випадках:

    за працевлаштованих на перше робоче місце осіб у віці до 35 років (тобто тих, які до цього віку ще ніде офіційно не працювали);
    за оформлення на роботу тривалих безробітних.
    З безробітних — у бізнесмени

    Законопроект пропонує надавати фінансову допомогу безробітним для організації підприємницької діяльності. В якому порядку і на яких умовах така допомога буде надаватися, окремо визначить Кабмін.

    З 1 січня 2022 року починає діяти нова державна програма, затверджена постановою Кабміну № 397 «Деякі питання сприяння економічної самостійності малозабезпечених сімей». Не виключено, що аналогічний алгоритм буде застосований при розробці порядку надання фіндопомоги безробітним на відкриття своєї справи.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми