Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Платити безробітним будуть по-новому

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: робота

  В уряді взялися за модернізацію сфери зайнятості – заради зменшення рівня безробіття. Вже розроблений кардинально новий підхід до виплати допомоги по безробіттю. Квоти на працевлаштування молоді при цьому ліквідують, зате планують давати гроші на відкриття власної справи.

  0397_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Відповідний проект закону про реформування Служби зайнятості та соціального страхування на випадок безробіття було схвалено Кабінетом міністрів в середу, 15 вересня.

  Документ також передбачає введення держпідтримки для підприємств, які візьмуть на роботу тривалих безробітних (в тому числі випускників ЗВО).

  Що зміниться в отриманні допомоги з безробіття:

  1. Підвищується мінімальна межа страхового стажу для визначення розміру допомоги залежно від тривалості такого стажу. Пропонується, щоб розмір виплати прив’язувався до трудової вислуги років тільки в тому випадку, якщо протягом 18 місяців перед реєстрацією особи як безробітного його страховий стаж становив 12 місяців. Зараз такі терміни — 12 і 6 місяців відповідно.

  А ось ті безробітні, які будуть мати 6 місяців страхового стажу за останні 12 місяців, отримають мінімальний розмір допомоги по безробіттю.

  2. Тривалість виплати допомоги по безробіттю буде визначатися в залежності від страхового стажу:

  до 5 років — 180 календарних днів;
  від 5 до 15 років — 240 календарних днів;
  від 15 до 25 років — 300 календарних днів;
  понад 25 років — 360 календарних днів.
  3. Розмір допомоги по безробіттю буде визначатися у відсотках від середньої зарплати в залежності від страхового стажу:

  до 5 років — 50% середньої зарплати;
  від 5 до 15 років — 60%;
  від 15 до 25 років — 70%;
  більше 25 років — 80%.
  4. Допомога по безробіттю будуть виплачувати в залежності від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

  перша половина терміну тривалості виплати допомоги по безробіттю — 100%;
  в подальшому — 50%.
  Зараз діють такі нормативи: перші 90 календарних днів — 100%, протягом наступних 90 календарних днів — 80%, в подальшому — 70%.

  Замість квот — компенсації і держдопомога

  Законопроект пропонує ліквідувати неефективний механізм квотування робочих місць для молоді. Його замінять заохоченням роботодавців, які виявлять бажання взяти на роботу недосвідчених випускників ЗВО, а також осіб передпенсійного віку.

  Крім того, держава компенсує витрати в розмірі ЄСВ в таких випадках:

  за працевлаштованих на перше робоче місце осіб у віці до 35 років (тобто тих, які до цього віку ще ніде офіційно не працювали);
  за оформлення на роботу тривалих безробітних.
  З безробітних — у бізнесмени

  Законопроект пропонує надавати фінансову допомогу безробітним для організації підприємницької діяльності. В якому порядку і на яких умовах така допомога буде надаватися, окремо визначить Кабмін.

  З 1 січня 2022 року починає діяти нова державна програма, затверджена постановою Кабміну № 397 «Деякі питання сприяння економічної самостійності малозабезпечених сімей». Не виключено, що аналогічний алгоритм буде застосований при розробці порядку надання фіндопомоги безробітним на відкриття своєї справи.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми