Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Скоро зникне професія водія

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: водії

  Внаслідок трудової міграції Україна втрачає кваліфікованих працівників середньої ланки. Спостерігається дефіцит професій, пов'язаних з інформаційними технологіями, що дуже актуальні на тлі загальної автоматизації.

  6478_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb)


  Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів економічний експерт Сергій Марченко.

  "З України масово виїздять працівники технічних спеціальностей, – каже він. – Токарі й електрозварювальники популярні на польських суднобудівних заводах. На керівні посади не їдуть, бо треба знати менталітет іншої країни, щоб керувати її громадянами. Виїжджають кваліфіковані працівники середньої ланки. Їх бракує і в Україні, і за кордоном".

  Водночас сильного відтоку айтішників з України немає – в нас ліберальне податкове навантаження на ІТ-бізнес. Їм напівлегально дають зарплати як приватним підприємцям, сплачуючи 5 відсотків з обороту. В Європі значно більші податки, а рівень зарплат не набагато вищий, зазначає експерт.

  Багато професій, що дотичні до ІТ, перебувають у перманентному дефіциті, зазначає Марченко.

  "Бракує розробників програмного забезпечення різними мовами програмування. Також бракує технічних авторів, діджитал-маркетологів. ІТ-сфера постійно розширюється. Її ринок – цілий світ", – каже він.

  Через 10 років внаслідок автоматизації зникне низка професій, наголошує експерт.

  "Є один загальний тренд – фізична праця автоматизується. Давно тестують безпілотні автомобілі. За п'ять років попрощаємося з професією водія. За п'ять-десять нашими дорогами їздитиме комерційний транспорт без шоферів. Вже користуємося електронним банкінгом. Касири стають непотрібними. Перспективні будуть професії з розумовою працею: програміст, маркетолог, логіст, менеджер", – стверджує він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми