Координатор експертних груп економічної експертної платформи Олег Гетьман наполягає, що накопичувальна пенсія забезпечить впевненість людини у своєму пенсійному майбутньому і дасть ясне розуміння, скільки грошей людина зможе отримати.
«Наразі солідарна система виглядає таким чином, що не всі розуміють, яка орієнтовна сума пенсії буде, чи буде вона взагалі через 30−40 років, тобто люди не впевнені у своєму пенсійному майбутньому. Коли вводиться накопичувальний рівень, мова йде про персональні рахунки, людина може бачити суму, наявну на рахунку, рахунок також дає дохід, це захищений рахунок або за допомогою фонду за типом Фонду гарантування вкладів, або іншим чином. Людина впевнена у своєму пенсійному забезпеченні, розуміє, яка сума буде на цьому рахунку в її розпорядженні», — зазначив Гетьман.
Експерт звертає увагу на ще один важливий момент — можливість скористатися коштами до виходу на пенсію. «Якщо буде прийнято модель, що діє в багатьох країнах, з цього рахунку і до пенсії можна буде скористатися коштами в екстрених випадках. Насправді переваг накопичувального рівня багато. Прийнятною моделлю вбачається таке, що держава забезпечує базовий мінімальний дохід пенсіонерам, а все інше йде з накопичувального рівня», — сказав він.
Також важливо, додав економіст, що кошти з пенсійного рахунку можуть бути успадковані, якщо людина померла до виходу на пенсію.
Як повідомлялося, раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні вирішить питання забезпечення гідними пенсіями і потужним інвестиційним ресурсом.