Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

В Україні збільшили пенсії через втрату годувальника

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії

    В Україні збираються кардинально змінити підхід до призначення пенсії через втрату годувальника, відповідно до "військового" закону № 2262, внаслідок чого розмір виплати істотно підвищиться. Якщо зараз такий вид пенсії призначається одному з непрацездатних членів сім'ї загиблого (померлого) годувальника, то в уряді пропонують робити такі виплати кожному члену сім'ї, який втратив працездатність.

    9553_98798.jpg (69.04 Kb)

    Про це йдеться в проєкті закону "Про внесення змін до закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо пенсій у зв'язку з втратою годувальника", який розробили в Мінсоцполітики. Документ оприлюднено на сайті відомства для громадського обговорення.

    Зокрема, законопроєктом пропонується встановити такі розміри пенсій членам сім'ї загиблого (померлого) годувальника:

    Батькам (одному з батьків), дружині (чоловіку), які досягли пенсійного віку, а також одному непрацездатному члену сім'ї (крім батьків, дружини/чоловіка) – в розмірі 70% доходу годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї, але не менше від 2 розмірів мінімального прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз один такий розмір становить 1854 грн, а з 1 грудня – 1934 грн).

    Якщо в сім'ї є двоє і більше непрацездатних членів сім'ї (крім батьків, чоловіка/дружини), то кожному і них призначається пенсія у розмірі по 50% доходу загиблого (померлого) годувальника, але не менше від 2 розмірів мінімального прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

    До інших непрацездатних членів сім'ї (крім батьків, дружини/чоловіка) за законом № 2262 належать діти, онуки, сестри/брати, якщо вони не досягли 18 років, або незалежно від віку, якщо вони є особами з інвалідністю (за умови, що у них немає працездатних батьків).

    Зараз діє норма, згідно з якою право на пенсію в розмірі 70% зарплати має лише один член сім'ї, що втратив працездатність, а якщо таких двоє і більше – то пенсія призначається в розмірі 90% заробітку годувальника на всіх, і розподіляється між членами з таким розрахунком, щоб кожному дісталося не менше ніж 40%.

    Окрім того, зараз немає мінімальної межі розміру для частини спільної пенсії за втратою годувальника, а з ухваленням закону такий розмір не зможе бути меншим від двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб. Тобто, якби пропоновані проєктом норми діяли на цей момент, то розмір пенсії через втрату годувальника, незалежно від відсотків і розподілу на частини між усіма членами сім'ї, був би не меншим за 3708 грн.

    Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, він розроблений за результатами зустрічі президента України з представниками сімей захисників, де, зокрема, обговорювали питання щодо пенсійного забезпечення членів сімей загиблих добровольців, які брали участь в АТО і ООС.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми