Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як невакцинованих українців відсторонятимуть від роботи

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: зарплата

    Кабінет Міністрів дозволив усувати від роботи невакцинованих від COVID-19 українців без збереження зарплати. Також їм не зараховуватиметься страховий стаж. Почнуться усунення вже 8 листопада.

    8136_medicine_4_03.jpg (43.52 Kb)

    Для цього уряд видав постанову, що остаточно затверджує перелік професій, для яких щеплення від COVID-19 є обов’язковим.

    Йдеться про працівників:

    центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
    місцевих держадміністрацій та структурних підрозділів;
    всіх навчальних та наукових установ.
    Безпосередньо усувати працівників, які відмовляються чи ухиляються від вакцинації, будуть керівники органів прокуратури та установ, у яких ті працюють. Термін усунення діятиме доти, доки людина не вакцинується.

    Що буде із зарплатою

    Відстороненим від роботи людям зарплата не виплачуватиметься. За законодавством, заробітна плата нараховується за виконану роботу. А оскільки відсторонений співробітник виконувати її не може, то, відповідно, і грошей йому платити ні за що.

    Також час, проведений «у відстороненні», не зараховуватиметься до стажу ні для призначення пенсії, ні для оплати лікарняних. Людина не отримує зарплату — їй ні з чого сплачувати відповідні внески — нарахування на їхній основі не проводяться.

    Допуск до роботи

    У документі Кабміну вказується, що термін усунення спливає після усунення обставин, які його зумовили. Таким чином, ними можуть бути:

    надання усуненим сертифікату про вакцинацію;
    скасування/зупинення дії постанови.
    Винятки

    Втім, не всі невакциновані від COVID-19 будуть усунені від роботи. Для тих, хто має абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень, зроблено виняток. Для цього необхідно буде надати медичний висновок щодо наявності протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданий установою охорони здоров’я.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми