Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

З понеділка невакцинованих українців відсторонятимуть від роботи

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: вакцинація

  В Україні з 8 листопада усунуть від роботи без збереження зарплати всіх працівників освітніх закладів (навіть приватних), працівників органів центральної, місцевої влади, які не пройшли вакцинацію. Щоб повернутися на роботу, є два виходи: пройти вакцинацію, дочекатися зняття карантинних обмежень. А ось звільнити через відсутність сертифікату згідно з законом не можуть.

  8136_medicine_4_03.jpg (43.52 Kb)


  Про це розповів консультант Державної служби України з питань праці. За його словами, усунення відбувається на підставі статті 46 Кодексу законів про працю. Заробітна плата не зберігається. А якщо немає нарахувань заробітної плати – стаж також не нараховуватиметься.

  "Звільнити вас не можуть, – наголошує консультант. – На ваше місце, на час вашої відсутності, можуть взяти тимчасового співробітника за терміновим трудовим договором. Але коли ви вийдете на роботу, його звільняють".

  На питання про те, якщо співробітник взагалі відмовиться вакцинуватися, чи відновлять його, коли закінчаться обмеження, у Держпраці відповідають: "Ви просто вийдете на роботу. І все".

  Нагадаємо, згідно з указом МОЗ, співробітники центральних органів виконавчої влади, місцевих адміністрацій та їхніх структурних підрозділів, а також освітніх установ підлягають обов'язковій вакцинації. А в ухвалі Кабінету міністрів сказано: ті, хто не вакцинувався, будуть від роботи відсторонені. Щоб продовжити роботу, не обов'язково пройти повний курс вакцинації, достатньо одного щеплення. Ці правила починають діяти з 8 листопада.

  Варто зазначити, що згідно з законом усувати від роботи можна лише тих, хто увійшов до списку обов'язкової вакцинації. Однак при цьому багато закладів можуть працювати лише за умови, що у них вакциновано 100% працівників, у результаті вони змушені не допускати до роботи тих, хто не захотів зробити щеплення.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми