Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Українцям збільшать мінімальну пенсію

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії

  В Україні з 1 грудня перерахують максимальну, мінімальну пенсії. Крім того, збільшать також гарантований розмір виплати для тих, хто виконав низку вимог. Найбільша надбавка складе 800 грн.

  2308_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Це випливає із затвердженого бюджету ПФУ. Так, перерахунок відбудеться завдяки підвищенню прожиткового мінімуму та мінімалки. Мінімальна пенсія в Україні не може бути меншою за прожитковий мінімум для пенсіонера.

  Як перерахують:

  Мінімальна пенсія – із 1854 до 1934 грн.

  Максимальна пенсія – з 18 540 до 19 340 грн.

  Надбавка за кожний рік понад норму стажу – з 18,54 до 19,34 грн.

  Гарантована пенсія (досяг 65-річчя та має повний стаж) – з 2400 до 2600 грн.

  Так, збільшення 800 грн отримає той, хто і зараз отримує максимальну виплату. Це ті українці, які вийшли на заслужений відпочинок за особливими правилами, або мали білу зарплату, яка в рази вища за середню. Варто зазначити, що розмір пенсій залежить лише від двох показників: зарплати та стажу.

  Ті українці, які сплачують внески із мінімальної зарплати, можуть розраховувати на мінімальний розмір пенсії. Наразі це 1854 грн, а з 1 грудня – 1934 грн. Тобто збільшення складе всього 80 грн.

  Збільшаться також і надбавки за стаж понад норму (30 років для жінок та 35 років для чоловіків). За кожний додатковий рік офіційної роботи вони отримуватимуть 1% прожиткового мінімуму.

  Що чекає на пенсіонерів наступного року?
  Дефіцит Пенсійного фонду 2022-го досягне рекордної позначки 200,6 млрд грн. Є ціла низка причин для цього, але головні – відсутність виразної політики щодо детінізації зарплат, відмова підвищувати мінімальну зарплату до рівня її реальної позначки, складна ситуація в економіці (зокрема й через повільну вакцинацію).

  Поки що в уряді зосередилися на обіцянках запровадити накопичувальний рівень пенсійної системи, але він стосуватиметься лише майбутніх пенсіонерів. Крім того, у разі внесків із мінімальної зарплати розмір "накопиченої" пенсії буде ще нижчим, ніж за чинної системи.

  А ті 11 мільйонів пенсіонерів, які зараз живуть на виплату з ПФУ, змушені залишатимуться за межею бідності. І хоча прожитковий мінімум, зокрема для пенсіонерів, Кабмін Шмигаля і обіцяв підвищити до реального рівня, на проєкт бюджету-2022 це не вплинуло.

  Мінімальна пенсія до липня 2022-го буде на рівні 1934 грн, у липні збільшиться до 2027 грн, а в грудні – до 2093 грн. Тобто найменш забезпеченим українцям за рік додадуть лише 159 грн. І це при тому, що вже зараз, згідно з розрахунками Мінсоцу, пенсіонеру на базові потреби (без урахування мобільного зв'язку, інтернету та різноманітного харчування) на місяць потрібно 3692 грн.

  Це означає, що більшість українців на заслуженому відпочинку 2022-го приречені на бідність. Якщо їх не забезпечують родичі, які працюють. І йдеться про тих пенсіонерів, які все життя справно сплачували внески до Пенсійного фонду та отримували середню по країні зарплату.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми