Дуже часто на вулицях великих міст ми зустрічаємо кур’єрів, які везуть замовлення з магазинів, документи в офіси та їжу із закладів громадського харчування.
Що стежить за ринком праці, дізнався у кадрового порталу grc.ua, скільки отримують кур’єри та які навички потрібно мати, щоб знайти роботу в цій сфері.
За даними grc.ua, середня зарплата кур’єра – близько 12 тис. грн, але можливі й інші варіанти.
Які з.п. пропонують роботодавці? Чверть роботодавців, які шукають кур’єрів на кадровому порталі grc.ua, пропонують компенсацію від 5,6 до 10,5 тис. грн (плюс чайові). Найчастіше таку суму пропонують кур’єрам ресторанів та кафе (доставка суші, піца, бургери тощо). Роботодавці забезпечують транспортом (самокат чи мопед), брендованою уніформою та готові безкоштовно годувати співробітника. Графік роботи найчастіше 5/2 із плаваючими вихідними.
Ритейлери (мережі супермаркетів і продуктових магазинів) та поштові оператори пропонують зарплату кур’єрам трохи вище – від 10 до 16 тис. грн. Так, наприклад, піший кур’єр «Нової Пошти» може розраховувати до 15 тис. грн. Бонусом обіцяють усі соціальні гарантії згідно з КЗпП (зокрема, офіційне працевлаштування, оплату відпустки та лікарняних). Схожі умови пропонують і кур’єрам у Fozzy Group (бонусом іде гнучкий графік роботи, медичне страхування та 30% знижки на власну продукцію «Сільпо»). Вакансій у зарплатному діапазоні від 10 до 16 тис. грн – 22%.
Ще 20% роботодавців готові платити кур’єрам до 20 тис. грн. Найчастіше це водії на авто. Транспорт може бути як від компанії, так і індивідуальним. У разі особистого транспорту обіцяють компенсацію витрат на паливно-мастильні матеріали. Робота – виконання адресної доставки з ресторанів, магазинів, аптек тощо. Досвід роботи не потрібний, головне – знання міста, наявність прав та готовність працювати змінами по 4-8 годин.
Цікаво, що великі мережеві ритейлери за аналогічну роботу водієм-кур’єром на власному автомобілі готові платити більше (до 25 тис. грн). Таких вакансій – 14% від загальної кількості актуальних вакансій категорії «Кур’єр». Окрім більш високої заробітної плати, ритейлери пропонують також офіційне працевлаштування, виконання всіх вимог Трудового кодексу, знижки на власну продукцію та можливості кар’єрного зростання. Досвід роботи не обов’язковий, але бажаний. Потрібні медична книжка, права водія та смартфон на базі Android. Також важливими є акуратний зовнішній вигляд, пунктуальність і комунікабельність.
Оклад від 25 тис. грн кур’єрам пропонують лише 5% роботодавців. Найчастіше це кур’єри в офіс (розвезення документів, виконання дрібних доручень тощо). Важливими є грамотна мова, акуратність, швидкість, а також відсутність проблем із законом і позитивна кредитна історія.
Великі кур’єрські компанії обіцяють до 40 тис. грн, але є низка умов, головні – мобільність і частота замовлень. Так, у середньому компенсація кур’єрів великих служб складається із відсотка з кожної доставки та бонусів (у кожній компанії вони різні, найчастіше бонуси залежать від кількості замовлень).
Вимоги до кандидатів. Найчастіше роботодавці шукають кур’єрів без досвіду роботи або з мінімальним досвідом роботи (до року) – 78% усіх актуальних вакансій.
Серед вимог до кур’єрів:
уміння працювати в команді (58%),
грамотна мова (53%),
презентабельний зовнішній вигляд (42%),
вміння знаходити спільну мову з людьми (40%);
знання міста, де шукають роботу кур’єра (38%).
Наявність посвідчення водія категорії «В» важлива для 42% роботодавців, тоді як категорія «А» потрібна лише 8% роботодавців. Ще 2% компаній шукають кур’єра зі знанням англійської мови. Цікаво, що 87% пропозицій роботи кур’єрами відкриті для власників смартфонів на базі Android.