У Фінляндії уряд планує ухвалити новий закон, який дозволяє працівникам перевіряти, скільки заробляють їхні колеги. Наприклад, працівник може підозрювати, що зазнає дискримінації. Це є частиною спроби скоротити розрив у зарплаті між чоловіками та жінками.
Але законопроєкт розкритикували профспілки працівників та найбільші організації роботодавців. Там заявляють, що нововведення викличе більше конфліктів на робочому місці. Про це повідомляє Reuters.
Влада Фінляндії хоче зменшити різницю в заробітній платі. «Центральним у програмі уряду є усунення невиправданих розривів в оплаті праці. Тепер вони вирішуватимуться суворо», — сказав міністр Північного співробітництва та рівноправності Томас Бломквіст.
За його словами, ухвалення законопроєкту очікується до виборів у квітні 2023 року. Так, за даними рейтингу рівності оплати праці Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), у 2020-му фінські жінки заробляли на 17,2% менше, ніж чоловіки.
Опитування показало, що Фінляндія опинилася на 37 місці в загальному заліку за рівністю зарплати, значно поступившись Норвегії (8 місце), Данії (9 місце) та Швеції (12 місце). Водночас гендерна рівність була в політичному порядку денному в державі протягом десятиліть.
«Щоб подолати цей розрив, необхідно змінити ставлення і тому необхідно змінити закон, щоб змінити культуру», — заявила Катаріна Мурто, директорка Конфедерації профспілок професійного та управлінського персоналу Akava. Зі свого боку Бломквіст зазначив, що влада дотримуватиметься того, про що домовилася в урядовій програмі.