Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Хто може брати участь в накопичувальній пенсійній системі

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: пенсії

    У накопичувальній пенсійній системі в Україні можуть брати участь як ФОПи, так і люди старше 35 років, стверджує міністр соціальної політики Марина Лазебна.

    5992_98798.jpg (69.04 Kb)

    За її словами, учасниками обов'язкової накопичувальної системи мають бути всі працюючі люди.

    "Дехто каже, що людина віком 50 або навіть 55 років просто не встигне накопичити значної суми для щомісячної виплати. Безперечно, це так. Але для таких випадків ми передбачили, що невеликі суми накопичень людина зможе забрати при виході на пенсію одночасно. Чому ми повинні позбавляти людей цих грошей?", - каже чиновниця.

    Лазебна уточнила, що Україна вивчила іноземний досвід і хоче запровадити систему, що зацікавить громадян і не буде примусовою.

    "Запропонували таку модель: 1% платить роботодавець - з ЄСВ на рахунок працівника. Потім людина добровільно зі своєї зарплати сплачує 1%. Це відбувається за принципом автозапису: людина автоматично підключається як платник внеску на свою користь, але може будь-якої миті відмовитися. На рахунки людей, які не відмовляться сплачувати внески власним коштом, держава переведе ще 1% стимулюючого внеску", - пояснила очільниця Мінсоцполітики.

    Працівник, який братиме участь у такій системі, отримає 3% на свій рахунок, а той, хто відмовиться - лише 1%, додає міністр. За її словами, відомство може збільшити розміри державних внесків і додати до запропонованої моделі ще 1%.

    "Стимулюючий внесок на користь тих, хто сплачує зі своєї зарплати, можна передбачити у розмірі 100% внеску, внесеного людиною, з максимальним обмеженням 3% від середньої заробітної плати", - каже Лазебна.

    Чиновниця вважає, що в разі правильного запровадження нової системи й надання людина права ухвалювати рішення, вона буде сприяти детінізації зайнятості та зарплат.

    Накопичувальна пенсійна система в Україні
    Кабінет міністрів планував у 2021 році розпочати впровадження в Україні накопичувальної пенсійної системи.
    Прем'єр Шмигаль заявив, що запуск в Україні накопичувальної пенсійної системи в найближчі 10-15 років дозволить залучити інвестиційний ресурс у розмірі до 50 млрд дол.
    У липні цього року Кабінет міністрів затвердив Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку в якості органу ліцензування в системі накопичувального пенсійного забезпечення.
    3 серпня 2021 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про те, що в Україні планується введення соціальних пакетів з накопичувальними пенсіями з 2023 року.
    17 серпня 2021 року було оприлюднено проект запуску накопичувальної пенсії.
    У Міністерстві соціальної політики очікують прийняття в першому читанні законопроекту про обов'язкові пенсійних накопиченнях цієї осені.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми