В Україні, за останніми даними Держстату, середня зарплата досягла 14,2 тис. грн. Вже 2021-го вона може зрости на 20%. Найбільшу надбавку можуть отримати співробітники сфери продажів, робітники та IT.
Як розповів засновник компанії Performance Managment Сергій Сароян, середня зарплата зростатиме за рахунок позитивної динаміки в окремих сферах, проте загалом через інфляцію говорити про те, що українці стануть значно багатшими, не доводиться.
"Зараз готові підвищувати зарплати з метою утримання цінних співробітників із найбільш прибуткових напрямків: продажі та IT-технології. Може пощастити і представникам робочих спеціальностей, оскільки на тлі відкритих кордонів їх може утримати в країні лише гідна грошова винагорода. Знову ж таки йдеться швидше про точкові підвищення, а не про якусь глобальну тенденцію", – каже експерт.
Стримуватиме зростання зарплат ріст собівартості продукції через вкрай високу інфляцію, що тиснутиме на рентабельність бізнесу. Загалом зараз спостерігається перевищення кількості вакансій над кількістю резюме: кваліфікований спеціаліст цілком може отримати 3-5 непоганих відгуків, з яких зможе вибрати найбільш цікавий варіант.
Це пов'язано і з відпливом працівників зарубіжних країн, і з нормалізацією ситуації після невизначеності з коронавірусом. Наступного року ця динаміка продовжить свій розвиток.
Слід зазначити, що попит, а саме кількість пропозицій від роботодавців дещо відрізняється від рейтингу зарплат. Найбільше вакансій пропонують у сфері роздрібної торгівлі – 32 тис. оголошень, транспорту та логістики – 24 тис., будівництва – 18 тис. оголошень.
Зазначимо, найнижча середня зарплата, за даними Держстату, в Чернівецькій області (загалом 10,9 тис. грн). Найбільше традиційно заробляють у столиці – 20,6 тис. грн. Різниця у середніх зарплатах між Києвом та Чернівецькою областю перевищує 9682 грн (за місяць вона збільшилась на 182 грн).
Традиційно більше заробляють у великих містах. У невеликих населених пунктах розмір заробітної плати може бути у рази нижчим.