Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Десятки тисяч українців залишились без роботи

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: робота

  Завезення в Україну зношених і списаних вантажних вагонів із Росії призвело до колапсу українського вагонобудування, однієї з найважливіших галузей промисловості.

  2554_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Усе почалося 2016 року, коли в Росії ухвалили наказ про списання вагонів із перевищеним терміном нормативної експлуатації, на яку завод-виробник дає гарантію. Про це заявив генеральний директор Кременчуцького сталеливарного заводу Ростислав Дубров під час виступу на KUKHAR Discussion Court.

  "Це зробили заради державних інтересів. Росія підтримує свою вагонобудівну галузь", - пояснив Дубров.

  Після цього кілька великих українських компаній купили в Росії понад 30 тис. старих списаних вагонів.

  "А українські підприємства за цей період (2016-2020 рр.) виробляють 35 тис. вагонів - за п'ять років. Причиною падіння виробництва є завезення цих старих вагонів", - наголосив він.

  Директор КСЗ нагадав, що у 2011-2012 роках випускали 50 тис. вагонів на рік. У січні-вересні поточного року виробництво вантажних вагонів в Україні становило лише 1394 од.

  "Чим це загрожує галузі? Насамперед утратою кадрів. На 66% скоротилася кількість працівників у порівнянні з 2011-2012 роками. Ідуть насамперед ті, хто може змінити професію. Цілі покоління, династії, які працювали на вагонобудівних заводах України - вони сьогодні перериваються", - сказав директор КСЗ.

  За його словами, зараз на вагонобудівних заводах працюють або пенсіонери, або люди передпенсійного віку. Але можливість відновити кадровий потенціал є.

  "У нас є рік. Через рік навіть ті, хто сьогодні працює, утратять упевненість, що щось може змінитися", - заявив директор КСЗ.

  На його думку, реанімувати галузь можна ухваленням в Україні аналогічного наказу про списання старих вагонів і виконанням президентської програми "Велике будівництво: Нова українська залізниця".

  "Ми сьогодні кричимо, що ця програма потрібна, інакше ми втратимо галузь і Україна буде залежною від сусідів. Тому що ніхто в Європі, Америці чи Китаї не виробляє вагони за українським стандартом. У нас свій стандарт - 1520, за яким і вироблять вагони", - сказав директор КСЗ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми