Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Десятки тисяч українців залишились без роботи

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: робота

    Завезення в Україну зношених і списаних вантажних вагонів із Росії призвело до колапсу українського вагонобудування, однієї з найважливіших галузей промисловості.

    2554_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Усе почалося 2016 року, коли в Росії ухвалили наказ про списання вагонів із перевищеним терміном нормативної експлуатації, на яку завод-виробник дає гарантію. Про це заявив генеральний директор Кременчуцького сталеливарного заводу Ростислав Дубров під час виступу на KUKHAR Discussion Court.

    "Це зробили заради державних інтересів. Росія підтримує свою вагонобудівну галузь", - пояснив Дубров.

    Після цього кілька великих українських компаній купили в Росії понад 30 тис. старих списаних вагонів.

    "А українські підприємства за цей період (2016-2020 рр.) виробляють 35 тис. вагонів - за п'ять років. Причиною падіння виробництва є завезення цих старих вагонів", - наголосив він.

    Директор КСЗ нагадав, що у 2011-2012 роках випускали 50 тис. вагонів на рік. У січні-вересні поточного року виробництво вантажних вагонів в Україні становило лише 1394 од.

    "Чим це загрожує галузі? Насамперед утратою кадрів. На 66% скоротилася кількість працівників у порівнянні з 2011-2012 роками. Ідуть насамперед ті, хто може змінити професію. Цілі покоління, династії, які працювали на вагонобудівних заводах України - вони сьогодні перериваються", - сказав директор КСЗ.

    За його словами, зараз на вагонобудівних заводах працюють або пенсіонери, або люди передпенсійного віку. Але можливість відновити кадровий потенціал є.

    "У нас є рік. Через рік навіть ті, хто сьогодні працює, утратять упевненість, що щось може змінитися", - заявив директор КСЗ.

    На його думку, реанімувати галузь можна ухваленням в Україні аналогічного наказу про списання старих вагонів і виконанням президентської програми "Велике будівництво: Нова українська залізниця".

    "Ми сьогодні кричимо, що ця програма потрібна, інакше ми втратимо галузь і Україна буде залежною від сусідів. Тому що ніхто в Європі, Америці чи Китаї не виробляє вагони за українським стандартом. У нас свій стандарт - 1520, за яким і вироблять вагони", - сказав директор КСЗ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми