Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Варшава змінила правила роботи для заробітчан

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: заробітчани

    Українці за новими правилами матимуть змогу отримувати "карту побиту", а після зміни роботодавця не подавати наново пакет документів. Це може спростити офіційне працевлаштування за кордоном. Причому більшість вакансій для українців – низькооплачувані та для робітників без вищої освіти. Українці в Польщі стають жертвами шахрайських схем, крім того, змушені погоджуватися на складні умови та часто працюють нелегально.

    1219_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

    Про те, як зміняться правила.

    Що і як змінили поляки
    Як розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, "карта побиту" – це можливість перебувати на території Польщі від 1 до 3 років без отримання відповідної робочої візи. Поки що при отриманні "карти побиту" людина прив'язується до конкретного роботодавця та посади. Якщо вона хоче поміняти місце праці, навіть у того ж роботодавця, мусить повністю переробляти весь пакет документів.

    За словами Воскобойника, рішення про видачу "карти побиту" мають ухвалювати за 2 місяці, але строки часто затягують (черги тривають пів року-рік). Люди не можуть дочекатися, коли отримають цю картку, та виїжджають із країни.

    "Щоб розвантажити місцеві ужонди, які займаються оформленням відповідних документів, ухвалено рішення, що "карта побиту" видається в одного роботодавця, не потрібно буде її змінювати, якщо змінюється місце праці у конкретного роботодавця або навіть сам роботодавець. Це також спрощує можливість для Польщі залишати робітників на триваліший час. Люди будуть менше прив'язані до роботодавця і це збільшить їхні можливості у пошуку нових місць праці", – розповідає експерт.

    Українці стикаються із шахрайством
    Але працевлаштування в Польщі для українців не таке просте, як здається. Часто в пошуках роботи за кордоном наші громадяни стикаються із шахраями і замість заробітку втрачають останні заощадження. Щоб уникнути цього, Воскобойник радить:

    "Перше та найголовніше, коли українці шукають роботу в будь-якій країні світу, не потрібно платити посередникам. У всьому світі легальні посередники отримують нагороду за пошук співробітників від роботодавців. По-друге, ніколи не погоджуйтесь на нелегальне працевлаштування. Бо якщо в першому випадку ви втратите тільки гроші, то коли працюватимете нелегально – це загроза і вашому здоров'ю і навіть життю. Адже якщо людина не працює офіційно, навіщо їй створювати безпечні умови праці?".

    Хто потрібен у Польщі
    Зростання попиту на працівників з України зросло на тлі прийдешніх новорічних свят, вважає Олена Кирильєвніна, керівниця відділу по роботі з партнерами Jooble. "Усі хочуть на свята побути з сім'єю, особливо люди, які часто їздять на заробітки та бачать своїх рідних фактично максимум кілька тижнів на рік. Водночас багато працівників з України беруть відпустки, тому деякі країни Євросоюзу відчувають нестачу робочої сили", – каже Кирильєвніна.

    Традиційно найбільше пропозицій щодо роботи надходить від країн найближчого зарубіжжя – Польщі, Литви, Латвії, Чехії, Німеччини. Працівників з України найчастіше кличуть на роботи, які передбачають фізичну працю: різнороби, збирачі, пакувальники, вантажники, водії. Навіть займаючись такою роботою, українці можуть заробляти більше, ніж в Україні. Наприклад, у той час як в Україні різноробочий на будівництві може заробляти від 5000 до 20000 грн на місяць, у Європі роботодавці здебільшого пропонують вищу зарплату: від 15000 до 25000 грн на місяць у Польщі; від 25 000 до 45 000 грн на місяць в Італії; у межах 20000-32000 грн на місяць у Чехії.

    Причому в більшості випадків працівник оформлений офіційно до штату, оскільки трудове законодавство в Європі дуже суворе. Часто роботодавець забезпечує свого співробітника житлом та харчуванням, або знижками на них, а також обов'язковою страховкою. Невеликий відсоток із загальної кількості пропозицій щодо роботи за межами країни для "білих комірців", тобто людей з вищою освітою та тих, хто працює за спеціальністю.

    Зазначимо, найчастіше українців залучають до найменш оплачуваних та найважчих робіт. Причому Польща за рахунок заробітчан покриває власний дефіцит ринку праці. В Україні ж така ситуація призводить до перекосу, страждає вся економіка. Також варто зауважити, що кваліфікований робітник у Києві може заробляти приблизно стільки ж, як і в Польщі. Для цього не потрібно залишати рідну країну та погоджуватися на складні та часто нелегальні умови праці.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми