Управлінні Держпраці в Хмельницькій області рзповіло про норми тривалості робочого часу працівників.
Отже, така норма не може перевищувати 40 годин на тиждень.
Але підприємства і організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу.
Скорочена тривалість робочого часу встановлюється законодавством відповідно до частини четвертої статті 51 Кодексу законів про працю України.
Коли встановлюється скорочена тривалість робочого часу:
для працівників віком від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень,
для осіб віком від 15 до 16 років та учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул — 24 години на тиждень.
Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої в абзаці першому цього пункту для осіб відповідного віку;
для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, — не більш як 36 годин на тиждень.
Окремі категорії. Крім того, законодавством встановлюється скорочена тривалість робочого часу для окремих категорій працівників: учителів, лікарів та інших.
Хто ще має право на скорочений робочий день. Скорочена тривалість робочого часу може встановлюватися за рахунок власних коштів підприємств, установ, організацій для працівників:
які мають дітей віком до чотирнадцяти років;
або дитину з інвалідністю;
для одиноких матерів та батьків, які виховують дитину без батька (матері), у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікарняному закладі.
Нагадаємо, що крім України, по 40 годин на тиждень працюють жителі країн СНД і США. В Штатах така норма робочого тижня була введена ще в 40-х роках ХХ століття. Але зараз це актуально швидше для державних працівників, а ось багато приватних компаній скоротили цей показник до 35 годин.