Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Влада відзвітувала про збільшення пенсій

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії

  У Міністерстві соціальної політики похвалилися пенсіями для українців. У заяві йдеться, що в 2021 році середня пенсія вперше за 7 років перевищила розмір фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Як кажуть фахівці, розміри прожиткового мінімуму суттєво відрізняються від його реальних показників.

  3582_98798.jpg (69.04 Kb)


  "Зокрема, станом на 1 грудня розмір фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб становив 3723 гривні, а середня пенсія становила 3980 грн. Це сталося в результаті реалізації комплексної програми підвищення пенсій для різних категорій непрацездатних людей, зокрема ініційованої президентом України вікової лінійки "доплат до пенсій", – повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

  Зазначається, що реалізація у 2022 році запланованих Мінсоцполітики етапів підвищення пенсій забезпечить зростання середньої пенсії до 4533 грн на 1 грудня наступного року. Це на 15% перевищить очікуваний фактичний розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних людей на цю дату.

  Зазначимо, в Україні в 2022-му проведуть серію підвищень пенсій. Перерахують мінімальні та максимальні виплати, а також підвищать надбавки за стаж. У результаті деякі пенсіонери отримуватимуть від 6000 грн. Незважаючи на перерахунок, абсолютна більшість українців на пенсії перебуватимуть за межею бідності.

  В Україні розмір пенсії залежить лише від трьох показників: зарплати особистої, середньої по країні та стажу. При цьому із січня 2022-го зміняться вимоги: щоб вийти на пенсію у 60 років, потрібно мати не менш як 29 років стажу (наразі 28 років). Поступово такі вимоги зростуть до 35 років.

  Як зазначають у Головному науково-експортному управлінні Верховної Ради, "розміри прожиткового мінімуму суттєво відрізняються від його реальних показників – величини достатньої для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження її здоров'я".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми