Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Частині пенсіонерів виплатили забагато пенсії

 • Джерело: napensii.ua.  → Ключові теги: пенсії

  В Україні частина пенсіонерів не повідомляє про своє працевлаштування та отримує зайві виплати. Після звірки їм доведеться повернути частину сум до бюджету.

  3582_98798.jpg (69.04 Kb)


  Так, згідно з законом, українці на заслуженому відпочинку, які знайшли роботу, втрачають право на частину надбавок. Йдеться про:

  їм не можуть перераховувати пенсію через підвищення прожиткового мінімуму;

  їм не можуть перераховувати розмір надбавки за стаж більший за норму;

  вони не можуть отримувати надбавку у 150 грн у разі, якщо утримують члена сім'ї віком до 18 років.

  А в деяких випадках після працевлаштування українці втрачають право на пенсію. "Після працевлаштування отримувача пенсії за вислугу років, якщо він працевлаштований за спеціальністю, яка дає право на отримання такого виду пенсії, виплата йому пенсії повинна взагалі припинитися", – зазначають у виданні.

  За законом, якщо українець отримує пенсію та знайшов роботу, він протягом 10 днів має повідомити про це Пенсійний фонд. Якщо цього не зробити, чиновники зможуть виявити цей факт із запізненням: після першого ж звіряння у реєстрах.

  Тоді, згідно з законом, Пенсійний фонд вимагатиме повернути ту частину пенсії, яка нарахована помилково. І якщо українець відмовиться повертати гроші до бюджету, чиновники мають право подати на нього до суду та вже в судовому порядку стягнути заборгованість.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми